Лабораторія біоетики і біобезпеки була створена 1 грудня 2016 року при відділі промислової власності  Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності за підтримки та за Наказом директора Інституту О. П. Орлюк.

Основною місією Лабораторії  є сприяння міждисциплінарному аналізу та науковому дослідженню результатів діяльності генної інженерії та  біотехнологій з точки зору об’єктів інтелектуальної власності, принципів моралі та гуманності, етики, біоетики, біологічної безпеки, а також розроблення механізмів впливу через систему інтелектуальної власності на доброчесність використання переваг, наданих патентним захистом, з метою забезпечення балансу інтересів патентовласників та соціуму в епоху інноваційної генетики.

Тематично робота Лабораторії охоплює весь спектр питань на перетині генної інженерії, біотехнології та законодавства про інтелектуальну власність, зокрема щодо питань біоетики, біобезпеки в галузях охорони здоров’я,  фармацевтики, фармакогеноміки, космецевтики, навколишнього природного середовища, сільського господарства, харчової промисловості, оборонної сфери з точки зору запобігання біотероризму з використанням живих організмів, питання «дизайнерської дитини» та патентування способів репродуктивних технологій та інших дотичних галузях.

Сьогодні основний напрям роботи Лабораторії присвячений розробленню неупередженого юридичного  та етичного аналізу найбільш актуальних питань сфери патентного захисту біотехнологій та результатів діяльності генної інженерії, питанням персоніфікованого лікування та персоніфікованих лікарських засобів. Також значна увага наділяється дослідженням фармакоцевтики, як майбутнього косметичних лікарських засобів. 

Лабораторію біоетики і біобезпеки в даний час очолює Василіса Писєва, здобувач ступеня кандидата юридичних наук, магіст права, фахівець права інтелектуальної власності. 

Ми зосереджуємо увагу на питаннях, які важливі сьогодні, від яких залежить завтра людини та благо майбутніх поколінь, через призму інтелектуальної власності та етики та шукаємо найбільш правильну відповідь на таке глобальне питання як визначення місця біотехнологій і результатів генної інженерії в системі права промислової власності.

Так, ще в 1963 році експертний комітет Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) зазначив, що "генетичні дослідження надають новий вимір роботи в галузі охорони здоров'я: це стосується не лише здоров'я та благополуччя людей, які зараз живуть, але й більшою мірою відносяться до здоров’я та благополуччя прийдешніх поколінь"(ВООЗ, 1964).

Нашим  гаслом є відомий вираз Дейла Карнегі «Наше сьогодні це завтра про яке ми потурбувались вчора».

 

 

ПИСЄВА Василіса 
Завідувач лабораторії 

   e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

   тел. 380 (44) 200-08-76  

 

 

ЛАБОРАТОРІЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БРЕНДИНГУ

Метою діяльності лабораторії є привернення уваги аудиторії та фахівців у різних галузях промисловості та знань до створення іміджу України як надійного, змістовного партнера на міжнародній арені та усвідомлення її як країни походження матеріальних та нематеріальних цінностей. 

 

ЛАБОРАТОРІЯ БІОЕТИКИ ТА БІОБЕЗПЕКИ

Діяльність Лабораторії охоплює весь спектр питань на перетині генної інженерії, біотехнології та законодавства про інтелектуальну власність з точки зору запобігання біотероризму з використанням живих організмів, питання «дизайнерської дитини» та патентування способів репродуктивних технологій та інших дотичних галузях.

 

44634

ДОСЛІДНИЦЬКІ ПРОЕКТИ

Громадські, дослідницькі та освітні проекти за участю НДІ ІВ.

44631

ЦЕНТРИ ТА ЛАБОРАТОРІЇ

Дослідницькі центри та лабораторії з вивчення питань інтелектуальної власності.

44633l

Періодичні видання

Журнал "Теорія і практика інтелектуальної власності" та "Медичне право".

44635

Законодавство

Зручно систематизована міжнародна та українська законодавча база галузі.

 

Останні новини

  • 26
    квіт. '24

    25 квітня в інституті відбувся захист дисертації

    25 квітня 2024 року проведено засідання спеціалізованої вченої ради щодо захисту дисертації Олександра Зосименка на тему: «Договори керованого доступу як правовий механізм забезпечення доступу до лікування», зі спеціальності 081 – «Право». 

  • 23
    квіт. '24

    Представники інституту взяли участь у Ai4art&media 2024 Forum

    23 квітня представники Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності взяли участь у роботі Ai4art&media 2024 - міжнародного форуму, присвяченого питанням штучного інтелекту. Цей захід - динамічний перетин штучного інтелекту, креативних технологій та медіаіндустрії. 10 крутих спікерів з України та США, серед яких авторитети галузі, які співпрацюють з Hollywood, Neflix, Warner Bros долучились до події, що пройшла у змішаному форматі.
  • 10
    квіт. '24

    Конкурс робіт аспірантів і молодих вчених 2024

    Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності Національної академії правових наук України оголошує конкурс з нагоди Всеукраїнського фестивалю науки на кращу наукову роботу аспірантів та молодих вчених.

Анонс подій

Анонс конференцій

 

 

    

 

Зв'яжіться з нами

Для отримання послуг з аудиту та експерної оцінки, консультацій з питань інтелектуальної власності.

Контакти

Київ, 03150 вул. Казимира Малевича, 11

Тел.: +38 (044) 200 08 76
Email: ndiivu@gmail.com