Початок ХХІ століття ознаменований проблемами збереження людської популяції на тлі світових економічних, екологічних та епідеміологічних процесів. Науковий поступ у сфері медицини та фармації виявися заручником жорстких механізмів монополізації його здобутків. Природні права людини на життя та здоров’я виявилися вторинними по відношенню до прав інтелектуальної власності.
Сучасне cуспільство поступово повертається до моделі верховенства природних прав людини. Парадигма гармонізації прав людини та прав інтелектуальної власності ставить перед правниками низку наукових задач. Їх успішне вирішення безперечно сприятиме науковому поступу в сфері біомедичних та фармацевтичних досліджень на засадах правових гарантій охорони інтелектуального доробку та недоторканності біологічної цілісності людини, поваги до її природних прав.
Серед пріоритетних завдань відділу:
- Забезпечення реалізації принципу верховенства природних прав людини над правами інтелектуальної власності.
- Пошук оптимальних правових та економічних механізмів гармонізації інтересів всів учасників процесу створення інтелектуального продукту.
- Просвітницька діяльність у сфері захисту прав людини та прав інтелектуальної власності.
- Аналіз та імплементація на рівні законодавства норм сучасного наукового етосу.
- Сприяння формуванню механізмів громадського впливу на відповідні державні інституції для використання гнучких положень міжнародного та національного законодавства в сфері інтелектуальної власності з метою забезпечення доступу до найкращих наукових досягнень у сфері медицини та фармації.
КАШИНЦЕВА Оксана Юріївна
Завідувач відділу, кандидат юридичних наук, доцент e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. тел. +380 (44) 200-08-76 |