Вирішення багатьох судових справ, пов’язаних із захистом прав на об’єкти інтелектуальної власності, потребує використання спеціальних знань у галузі науки, техніки та мистецтва. Висновок експерта виступає одним з найважливіших засобів доказування і допомагає суду встановити обставини справи та визначити норму матеріального права, яка підлягає застосуванню. З метою сприяння здійсненню правосуддя та захисту прав інтелектуальної власності в Інституті утворено Центр експертних досліджень. Його співробітники — це висококваліфіковані фахівці у зазначеній сфері, що мають спеціальну вищу освіту з інтелектуальної власності.

Напрями проведення досліджень

Судові експеризи та експертні дослідження проводяться висококваліфікованими фахівцями, співробітниками Інституту, які є судовими експертами, атестованими Центральною експертною кваліфікаційною комісією Міністерства юстиції України з правом проведення експертиз, пов’язаних з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності за експертними спеціальностями:    

 • 13.1.1 Дослідження, пов’язані з літературними, художніми творами та інші
 • 13.1.2 Дослідження, пов’язані з комп’ютерними програмами і компіляціями даних (базами даних)
 • 13.3    Дослідження, пов’язані з винаходами і корисними моделями
 • 13.4    Дослідження, пов’язані з промисловими зразками
 • 13.6    Дослідження, пов’язані з комерційними (фірмовими) найменуваннями, торговельними марками (знаками для товарів і послуг), географічними зазначеннями
 • 13.9    Економічні дослідження у сфері інтелектуальної власності. 

Фахівцями Інституту за цей час було підготовлено понад 1200 висновків судової експертизи та понад 500 висновків експертних досліджень щодо таких об’єктів інтелектуальної власності, як винаходи, корисні моделі, промислові зразки, торгівельні марки, об’єкти авторського права та суміжних прав, сорти рослин.

Атестовані судові експерти  Центру експертних досліджень НДІ інтелектуальної власності

 

ДОРОШЕНКО Олександр Федорович
Директор; має вищу технічну освіта, має спеціальну освіту в сфері інтелектуальної власності, науковий ступінь кандидата юридичних наук. Стаж роботи у сфері інтелектуальної власності – з 1997 року, стаж судово-експертної роботи – з 2001 року. Свідоцтво Міністерства юстиції України № 933 від 28.11.2008 року, дійсне безстроково.

Експертні спеціальності: 13.3, 13.4, 13.6

     
 

КОВАЛЕНКО Тетяна Вікторівна
Старший науковий співробітник, патентний повірений; має вищу філологічна освіта, спеціальна освіта в сфері інтелектуальної власності. Стаж роботи у сфері інтелектуальної власності – з 1992 року, стаж судово-експертної роботи – з 2005 року. Свідоцтво Міністерства юстиції України № 1227.

Експертні спеціальності: 13.6

     
 

ЖИХАРЕВ Олександр Сергійович
Науковий співробітник, має вищу технічну освіту, вищу освіту у сфері інтелектуальної власності. Стаж експертної роботи у сфері інтелектуальної власності – з 2003 року. Свідоцтво Міністерства юстиції України № 1973, видане 30 січня 2019 року.

Експертні спеціальності: 13.3

     
 

МІНЧЕНКО Наталія Володимирівна
Науковий співробітник, має вищу технічну освіту, вищу освіту у сфері інтелектуальної власності, вищу юридичну освіту. Стаж експертної роботи у сфері інтелектуальної власності – з 2007 року. Свідоцтво Міністерства юстиції України № 1849; № 2001.

Експертні спеціальності: 13.1.1, 13.6

     
 

ЮДІНА Ганна Олександрівна
Науковий співробітник, має вищу юридичну освіту та вищу спеціальну освіту у сфері інтелектуальної власності. Стаж роботи в галузі інтелектуальної власності – з 2007 року, стаж судово-експертної роботи – з 2009 року. Свідоцтво Міністерства юстиції України №1893.

Експертні спеціальності: 13.4, 13.6

 

МІЩЕНКО Ірина Миколаївна (за цивільно-правовим договором)
Вища економічна освіта, науковий ступінь кандидата економічних наук. Стаж роботи у сфері інтелектуальної власності – з 1999 року, стаж судово-експертної роботи – з 2006 року. Свідоцтво Міністерства юстиції України № 1373від 02.10.2009 року, дійсне безстроково.

Експертні спеціальності: 13.9

Останні новини

 • 29
  вер. '22

  Запрошуємо взяти участь у конференції щодо актуальних проблем судової реформи в Україні

  21 жовтня 2022 року відбудеться VІ Міжнародна науково-практична конференція «СУЧАСНІ ВИКЛИКИ ТА АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ СУДОВОЇ РЕФОРМИ В УКРАЇНІ». До участі у конференції запрошуються представники вітчизняних та зарубіжних вищих навчальних закладів, практикуючі юристи, аспіранти, здобувачі та студенти. За результатами конференції всі учасники отримають електронний збірник матеріалів конференції. Більше  щодо умов подання матеріалів читайте в інформаційному листі конференції.

 • 28
  вер. '22

  Пішов із життя відомий український учений-правознавець Василь Тацій

  Колектив Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності висловлює глибокі співчуття близьким та рідним з приводу смерті Василя Яковича Тація, почесного президента Національної академії правових наук України, академіка Національної академії наук України, доктора юридичних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державної премії України, Героя України.

 • 12
  вер. '22

  Запрошуємо взяти участь у конференції з біобезпеки

  28 вересня відбудеться Науково-практична конференція "Біобезпека в умовах воєнного стану". Формат онлайн на платформі  Zoom. 
  Тематичні напрмки конфренції:

  • Складові біобезпеки в сучасному світі
  • Правові механізми інтелектуальної власності у формуванні біологічної безпеки держави 
  • Посилення сфери громадського здоров'я як складової біобезпеки в умовах воєнного часу
  • Біобезпека у фармацевтичній галузі крізь призму фармацевтичного протекціонізму держави
  • Біобезпека та екологічна політика держави в умовах воєнного часу
  • Ядерна безпека та роль міжнародних організацій в її забезпеченні

  Більше деталей в інформаційному листі. 

Анонс подій

Анонс конференції

 

 

Зв'яжіться з нами

Для отримання послуг з аудиту та експерної оцінки, консультацій з питань інтелектуальної власності.

Контакти

Київ, 03150 вул. Казимира Малевича (Боженко), 11

Тел.: +38 (044) 200 08 76
Email: letter@i.kiev.ua