28 вересня 2022 року Науково-дослідним інститутом інтелектуальної власності НАПрН України спільно з Науково-дослідним інститутом вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса, Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого та БО "100 відсотків життя – Мережа ЛЖВ" було проведено Науково-практичну конференцію "БІОБЕЗПЕКА В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ".
У зв'язку з війною питання біобезпеки постало для нас як в площині громадського здоров'я: запобігання розповсюдження інфекційних захворювань, а відтак доступ до лікарських засобів, так і в площині екології нашої держави: порушення екосистеми, зміна родючості грунтів, необхідність доступу до засобів боротьби зі шкідниками, проведення аналізів та забезпечення доступу до стійких сортів агрокультур.
Питання доступу до об'єктів ІВ, які є необхідними для України в зазначених сферах мають розглядатися стратегічно та забезпечуватися відповідними тактичними інструментами, що лежать в площині міжнародного права інтелектуальної власності .
Експерти нашого інституту входять до Національної платформи підготовки Плану відновлення України до 2032 за напрямами: Громадське здоров'я та Розвиток ринку лікарських засобів.
Нашим Інститутом послідовно обстоюється позиція необхідності дотримання балансу прав патентовласників та інтересів суспільства, але сьогодні ми це вже розглядаємо не лише з позиції лібералізації права ІВ в частині доступу до ліків, але й з позиції посилення правової охорони об'єктів ІВ в оборонній сфері.
Саме тому Інститутом проводиться послідовна політики щодо необхідності запровадження в сфері охорони здоров'я "Виключень з питань безпеки" – ст. 73 Угоди ТРІПС та водночас сьогодні ми починаємо активно говорити про необхідність підготовки відповідних кроків правової охорони ІВ в сфері оборони відповідно до стандартів НАТО.
Участь у заході взяли висококваліфіковані експерти та вчені, які розкривали питання біобезпеки.