28 вересня 2022 року Науково-дослідним інститутом інтелектуальної власності НАПрН України спільно з Науково-дослідним інститутом вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса, Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого та БО "100 відсотків життя – Мережа ЛЖВ" було проведено Науково-практичну конференцію "БІОБЕЗПЕКА В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ". 

У зв'язку з війною питання біобезпеки постало для нас як в площині громадського здоров'я: запобігання розповсюдження інфекційних захворювань, а відтак доступ до лікарських засобів, так і в площині екології нашої держави: порушення екосистеми, зміна родючості грунтів, необхідність доступу до засобів боротьби зі шкідниками, проведення аналізів та забезпечення доступу до стійких сортів агрокультур.

Питання доступу до об'єктів ІВ, які є необхідними для України в зазначених сферах мають розглядатися стратегічно та забезпечуватися відповідними тактичними інструментами, що лежать в площині міжнародного права інтелектуальної власності .

Експерти нашого інституту входять до Національної платформи підготовки Плану відновлення України до 2032 за напрямами: Громадське здоров'я та Розвиток ринку лікарських засобів.

Нашим Інститутом послідовно обстоюється позиція необхідності дотримання балансу прав патентовласників та інтересів суспільства, але сьогодні ми це вже розглядаємо не лише з позиції лібералізації права ІВ в частині доступу до ліків, але й з позиції посилення правової охорони об'єктів ІВ в оборонній сфері. 

Саме тому Інститутом проводиться послідовна політики щодо необхідності запровадження в сфері охорони здоров'я "Виключень з питань безпеки" – ст. 73 Угоди ТРІПС та водночас сьогодні ми починаємо активно говорити про необхідність підготовки відповідних кроків правової охорони ІВ в сфері оборони відповідно до стандартів НАТО. 

Участь у заході взяли висококваліфіковані експерти та вчені, які розкривали питання біобезпеки.

 

Останні новини

 • 15
  лип. '24

  Запрошуємо взяти участь у конференції

  XII всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених та студентів з проблем інтелектуальної власності «Законодавство України у сфері інтелектуальної власності та його правозастосування: національні, європейські та міжнародні виміри», що пройде 11 жовтня 2024 року в онлайн-форматі.

 • 03
  лип. '24

  Оголошений конкурс на заміщення вакантних посад

  Оголошений конкурс на заміщення вакантних посад наукових працівників в окремих наукових підрозділах Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України. 

 • 03
  лип. '24

  Оголошений конкурс на заміщення вакантних посад

  Оголошений конкурс на заміщення вакантних посад наукових працівників в окремих наукових підрозділах Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України. 

Анонс подій

Анонс конференцій

 

Зв'яжіться з нами

Для отримання послуг з аудиту та експерної оцінки, консультацій з питань інтелектуальної власності.

Контакти

Київ, 03150 вул. Казимира Малевича, 11

Тел.: +38 (044) 200 08 76
Email: ndiivu@gmail.com