Юрій Клименко, очільник постійного представництва України при ООН та інших міжнарожних організацій радо вітав молодих фахівців ІВ з України - студентів магістратури з інтелектуальної власності КНУ імені Тарса Шевченка.

Зустріч відбувалась у посольстві України в Женеві та стала потужною мотивацією, що надихала студентів до професійного зростання. Студенти завітали до осередку української культури та дипломатії під час Навчального візиту (Еducational briefings for groups of students, professionals and others to learn about our work) до штаб-квартири Всесвітньої організації інтелектуальної власності. На конференції з інтелектуальної власності, що проходила під егідою ВОІВ вони виступили із доповідями та, як зізнаються самі: «відчували велику відповідальність достойно представити нашу країну». 

 

Участь поділилися із паном Юрієм Клименко своїми враженнями від поїздки, що на їх думку дозволяють налагодити зв’язки між представниками наукових кіл галузі, обмінюватися досвідом та напрацюваннями, а головне стимулюють до реалізації найамбітніших задумів що посприяли б економічному розвитку та гідного представлення нашої країни на світовій арені. "Поїздка, - зізнається, Андрій, один із учасників візиту, - залишила в душі дуже сильну емоцію - натхнення. Натхнення і надалі вивчати особливості права інтелектуальної власності в Україні і світі. Натхнення досліджувати можливості іноваційного розвитку для України, ключом для яких, на мою думку, стануть  саме належним чином захищені національні об'єкти права ІВ. Натхнення використати отримані знання та настанови».

Україна, як держава, що має потужний науковий потенціал, зацікавлена у молодих професійних кваліфікованих кадрах, які здатні представляти її інтереси за кордоном в міжнародних організаціях та представництвах.

Велику гордість студенти відчули, коли пан Юрій Клименко, який очолює Постійне представництво України при ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві, вітаючи гостей, відзначив, що він є випускником КНУ імені Тараса Шевченка! Так само як і пан Олександр Шевченко, який є заступником керівника програм TDS WIPO. Наочний доказ, що за бажання освіта  відкриває необмежені можливості! Особливо, якщо із часом набувати додаткових знань у провідних університетах світу й підвищувати свій професійний рівень.

 

 

 

 

 

 

 

Подорож до центрального офісу Всесвітньої організації інтелектуальної власності дала можливість не тільки поспілкуватися та попрацювати з провідними фахівцями в сфері ІВ з інших країн, а й зрозуміти високу західну правову культуру відношення до права інтелектуальної власності. Висловлюю щиру подяку Олені Павлівні Орлюк за надану можливість та вже рідній кафедрі інтелектуальної власності КНУ та викладацькому складу, завдяки якому ми змогли гідно представити свої знання та навички перед світовою спільнотою фахівців з права інтелектуальної власності.

БРУДНЯК Сергій, учасник візиту

 

Всесвітня Організація Інтелектуальної Власності - назва говорить сама за себе. Монументальність архітектури офісів та неповторна атмосфера женевських вуличок - та фантастична комбінація, що супроводжувала мене протягом усієї поїздки. Що ж до власне заходів, то багато в чому їхня успішність була детермінована поєднанням таких різних культур в одному приміщенні, хоча не думаю, що варто нагадувати про захмарний рівень організації. Досі зачудований тим фактом, що вдалося не лише виконати основну місію - представити свою тему та почерпнути безліч цікавинок від інших делегатів - а й провести кілька незабутніх вечорів в компанії неймовірних людей.
АНТІПОВ Семен, учасник візиту

 


Поїздка у ВОІВ з навчальним візитом залишила в моїй скупій душі студента старших курсів одну дуже сильну емоцію, яку не так просто викликати, і тим більше не так просто загасити. Це натхнення. Натхнення і надалі вивчати особливості права інтелектуальної власності в Україні і світі. Натхнення (з невеликим присмаком надії) досліджувати можливості іноваційного розвитку для України, ключом для яких, на мою думку, будуть саме належним чином захищені національні об'єкти права ІВ. Натхнення використати отримані знання та настанови. Уже вкотре перечитуючи законспектовані нашвидкоруч тези з доповідей представників ВОІВ та іноземних колег, перелистуючи інформаційні довідники та бюлетні бібліотеки ВОІВ, хочеться насамперед висловити подяку Alma-mater в особі кафедри інтелектуальної власності за те, що більшість сказаного під час візиту, незважаючи на свою актуальність, було далеко не в новинку для нас, як для студентів спеціальності ІВ. Подякувати усім причетним для організації нашої поїздки людям. Подякувати за подароване відчуття маленької наукової одиниці, та особливо подякувати керівнику нашої поїздки - Олені Павлівні Орлюк, яка вміє одним поглядом приструнити, підтримати та підсказати. Scientia potentia est, то ж основний висновок для мене після візиту у ВОІВ, намагатись не просто консервувати цю силу, а приготувати з неї "корисну та поживну страву".

ЗОЗУЛЮК Андрій, учасник візиту 

 

І вкотре КНУ доводить статус найкращого університету країни! Ці рядки, протягом навчання в стінах рідного Червоного, я згадувала неодноразово, а навчаючись на магістратурі, знову отримала можливість в цьому переконатись! Напередодні новорічних свят тон чудовому настрою задав освітній візит до штаб-квартири ВОІВ в м. Женева. Чудова організація, насичена програма, актуальні питання інтелектуальної власності, зустрічі з працівниками ВОІВ, дискусії та міжнародна співпраця - протягом трьох днів магістранти КНУ ОП "Інтелектуальна власність" мали унікальну нагоду почерпнути для себе корисну інформацію, яка стане для них орієнтиром в майбутній професії. "Традиційні знання", "штучний інтелект", "блокчейн" - теми, які сьогодні піднімає молодь. В ці моменти дійсно відчуваєш, що IP-сфера живе, розвивається щосекунди. Емоції та враження переповнюють: подорож до Женеви залишиться в пам'яті як одна із найяскравіших подій у житті! Навчальна поїздка розширила коло знань та знайомств і ще раз переконала мене, що інтелектуальна власність - рушій прогресу, а Швейцарія - не просто шоколад та годинники, а й надзвичайно приємні та гостинні люди, безпека та стабільність. Велика подяка університетові, кафедрі інтелектуальної власності та Олені Павлівні Орлюк, які зробили цю поїздку можливою, всебічно турбувалися та допомагали нам. Ця неймовірна подорож залишиться у пам'яті на все життя, а набутий досвід допомагатиме нам у розбудові надійної правової держави.

ВАКАРЄВА Карина, учасниця візиту

 

Приємним бонусом мого навчання на магістратурі став освітній візит до штаб-квартири ВОІВ у Женеві. Вперше студенти КНУ отримали можливість долучитися до проведення щорічної конференції з питань інтелектуальної власності під егідою ВОІВ, тому наша група відчувала велику відповідальність достойно представити альма-матер. Конференція об’єднала студентів та викладачів з України, Ізраїлю, Білорусі та Киргизстану. Протягом трьох днів учасники слухали доповіді працівників ВОІВ щодо сучасних тенденцій розвитку інтелектуальної власності, виступали з власними презентаціями та обговорювали найбільш актуальні проблеми та виклики галузі. Окрім участі у конференції я мала змогу прогулятися вуличками Женеви, яка є центром світової дипломатії і водночас надзвичайно мальовничим європейським містом. Навчальна поїздка до штаб-квартири ВОІВ подарувала мені не лише нові знання та знайомства, а й надала впевненості у тому, що інтелектуальна власність створює майбутнє людства. Висловлюю велику подяку університетові, кафедрі інтелектуальної власності та особисто Орлюк Олені Павлівні за можливість отримати такі незабутні враження. Я переконана, що набутий досвід сприятиме моєму професійному зростанню як фахівця з права інтелектуальної власності у майбутньому.

КЛОЧКО Ольга, учасниця візиту 

 

З перших курсів навчання в університеті я була впевнена, що моє життя буде пов’язане із інтелектуальною власністю. Але тоді я і мріяти не могла про таку можливість потрапити до штаб-квартири Всесвітньої організації інтелектуальної власності в Женеві. Чи можливо виразити простими словами, які відчуття переповнювали мене в ту мить, коли наша команда приїхала у ВОІВ? Декілька хвилин ми жадібно вбирали очима все навколо. Потім почався сам захід. Доповіді про штучний інтелект, digital fashion, традиційні знання, знайомство із системами інтелектуальної власності інших країн, жива дискусія – все це перевершило всі мої очікування від поїздки в Женеву. Неймовірні емоції, незрівнянний досвід, безцінні знання та нові цікаві знайомства. Ця наукова пригода назавжди викарбувалась в моїй пам’яті. Я вдячна, що в мене була така можливість, найкраща команда та найсильніший лідер – Олена Павлівна.

ВЄЛІКЯН Луіза, учасниця візиту

Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності бере участь у реалізації спільного проекту із Центром досліджень комерційного права (CCLS) Університету Квін Мері.

Проект Ukraine CCLS IP Court Project, який було розпочато у березні 2018 року, є частиною масштабної програми уряду Великобританії із проведення судової реформи в Україні.

В межах співпраці із Центром досліджень комерційного права (CCLS) Університету Квін Мері в Лондоні протягом наступних двох років буде надана технічна та консультативна допомога для підтримки створення та функціонування Вищого суду з питань інтелектуальної власності в Україні. 

Створена Міжнародна експертна рада (International Advisory Board) – група міжнародних експертів, видатних суддів-практиків та науковців з Великої Британії, України, Франції та Німеччини, що мають досвід роботи з правом інтелектуальної власності. Рада проводитиме роботу, спрямовану на забезпечення ефективної роботі ІР суду в Україні. 

Партнерська програма сприятиме підтримці комунікації із британськими урядовими і судовими установами, об'єднаннями правників та бізнесу, науковцями та іншими користувачами системи захисту інтелектуальної власності для обміну досвідом у функціонуванні ІР суду.

Олена Орлюк, директор НДІ інтелектуальної власності рамках візиту до Лондону взяла участь у кількох таких зустрічах, зокрема із представниками Британсько-української асоціації правників в юридичній фірмі "Кольєр Брістоу" з партнерами провідних юридичних кампаній, суддями та фахівцями з ІР.

Разом сторони внесли пропозиції щодо програми навчання для українських суддів створюваного ІР суду та розробки рекомендацій зі створення та діяльності ІР суду.

Олена Орлюк на засіданні Міжнродної експетної ради

Зустріч із колегами-правниками у Лондоні  

Студенти-магістри інтелектуальної власності разом із директором НДІ ІВ Оленою Орлюк відвідали головний офіс ВОІВ (WIPO) у центрі світової дипломатії - Женеві. 

В рамках Навчального візиту (Еducational briefings for groups of students, professionals and others to learn about our workдо штаб-квартири Всесвітньої організації інтелектуальної власності учасники змогли ознайомитися із напрямами діяльності ВОІВ та ділилися досвідом розв’язання проблем охорони й захисту прав інтелектуальної власності у національних юрисдикціях, активно обговорювали проблематику впливу технологій та ІР-сфери, досліджували шляхи розвитку інноваційних систем тощо. 

Із привітальним словом виступив пан Михайло Свантер, директор TDS WIPO та його колеги, а також Касим Величко, який активно опікується розвитком офісу TISC в Україні.

Під час візиту студенти взяли участь у щорічній конференції з питань інтелектуальної власності під егідою ВОІВ, де слухали доповіді працівників ВОІВ щодо сучасних тенденцій розвитку інтелектуальної власності, виступали з власними презентаціями та обговорювали найбільш актуальні проблеми та виклики галузі із іншими колегами. "Навчальна поїздка до штаб-квартири ВОІВ, - каже Ольга, студентка магістратури з інтелектуальної власності, - подарувала не лише нові знання та знайомства, а й надала впевненості у тому, що інтелектуальна власність створює майбутнє людств". 

Студенти з України брали участь у дискусіях з учасниками, що представляли провідні університети та освітні центри Ізраїлю, України, Білорусі, Киргизстану та інших країн та мали можливість обговорити широке коло питань інтелектуальної власності та почерпнути для себе корисну інформацію, яка стане орієнтиром в майбутній професії. "Традиційні знання", "штучний інтелект", "блокчейн" - теми, які сьогодні піднімає молодь. В ці моменти, - зізнається Карина, учасниця візиту, - дійсно відчуваєш, що IP-сфера живе, розвивається щосекунди".  

Поїздка стала потужним стимулом для молодих фахівців, що охоче поділилися своїми враженнями.

Більше вражень учасників 

Місія. Всесвітня організація інтелектуальної власності  - міжнародна організація, що нараховує 191 державу-учасницю та завдяки цьому слугує глобальним майданчиком для розробки угод, обговорення питань політики, зміцнення співробітництва та поширення знань у сфері інтелектуальної власності.

Мета організації - очолити роботу з формування збалансованої та ефективної системи інтелектуальної власності. Оскільки інтелектуальна власність є потужним важелем розвитку інноваційної економіки, вона відіграє важливу роль у стимулюванні та підтримці сучасної науки.

Створення науково-освітнього центру. Для закладів вищої освіти впровадження та комерціалізація результатів наукових досліджень, що проводяться у їх стінах стає запорукою  успішного розвитку, підвищення авторитету закладу та стимулом для забезпечення наукового потенціалу. Доброю практикою нині стало утворення на базі закладів вищої освіти науково-освітніх центрів, що сприяють обміну та поширенню знань не тільки в країні, а й за її межами. В першу чергу завдяки академічній мобільності науковців та студентів, участі в міжнародних конференціях та конгресах, що дозволяють налагодити зв’язки між представниками наукових кіл галузі, обмінюватися досвідом та розробками.

Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності є одним із співзасновників Науково-освітнього центру з інтелектуальної власності, що з 2017 року працює на базі кафедри інтелектуальної власності КНУ імені Тараса Шевченка.

Центр забезпечує:

  • реалізацію спільних освітньо-професійних, освітньо-наукових та наукових програм,
  • підвищення кваліфікації працівників державної системи правової охорони інтелектуальної власності,
  • підготовку наукових експертних висновків з питань інтелектуальної власності (в тому числі наукову експертизу проектів законів та інших нормативно-правових актів),
  • консультує викладачів та студентів Університету,
  • проводить просвітницькі заходи з питань інтелектуальної власності для широкої громадськості.

Організація навчального візиту до ВОІВ. У рамках діяльності Науково-освітнього центру інтелектуальної власності директор  Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності, Олена Орлюк взяла участь у Навчальному візиті до штаб-квартири Всесвітньої організації інтелектуальної власності (Еducational briefings for groups of students, professionals and others to learn about our work) у Женеві.

У рамках візиту на заході Current Issues in Intellectual Property Rights відбулися презентації студентів, що представляли провідні університети та освітні центри Ізраїлю, України, Білорусі, Киргизстану та інших країн. Студенти-магістри з України під час дискусій з учасниками з інших країн мали можливість обговорити широке коло питань інтелектуальної власності:  від стрімкого розвитку та потенціалу штучного інтелекту, впливу технологій до блокчейну та набутків традиційних знань.

Із привітальним словом виступив пан Михайло Свантер,  директор TDS WIPO. Свої доповіді представили його колеги, а також Касим Величко, який активно опікується розвитком офісу TISC в Україні.

Учасники змогли ознайомитися із напрямами діяльності ВОІВ та ділилися досвідом розв’язання проблем охорони й захисту прав інтелектуальної власності у національних юрисдикціях, активно обговорювали проблематику штучного інтелекту та ІР-сфери, досліджували шляхи розвитку інноваційних систем тощо. 

Україна, як держава що має потужний науковий потенціал, зацікавлена у молодих професійних кваліфікованих кадрах, що здатні представляти її інтереси за кордоном в міжнародних організаціях та представництвах.

Потужною мотивацією, що надихала студентів до професійного зростання, послужив візит до посольства України в Женеві. Велику гордість відчули, коли пан Юрій Клименко, який очолює Постійне представництво України при ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві, вітаючи гостей, відзначив, що він є випускником КНУ імені Тараса Шевченка! Так само як і пан Олександр Шевченко, який є заступником керівника програм TDS WIPO. Наочний доказ, що за бажання освіта  відкриває необмежені можливості! Особливо, якщо із часом набувати додаткових знань у провідних університетах світу й підвищувати свій професійний рівень.

Довгострокова співпраця. У процесі візиту було досягнуто домовленості про підписання меморандуму щодо співпраці в сфері наукової та освітньої діяльності між ВОІВ, Науково-дослідним інститутом інтелектуальної власності НАПрНУ та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка. 

44634

ДОСЛІДНИЦЬКІ ПРОЕКТИ

Громадські, дослідницькі та освітні проекти за участю НДІ ІВ.

44631

ЦЕНТРИ ТА ЛАБОРАТОРІЇ

Дослідницькі центри та лабораторії з вивчення питань інтелектуальної власності.

44633l

Періодичні видання

Журнал "Теорія і практика інтелектуальної власності" та "Медичне право".

44635

Законодавство

Зручно систематизована міжнародна та українська законодавча база галузі.

 

ЗМІ про нас

Актуальна та цікава інформація зі сфери інтелектуальної власності, активність інституту на різних медіамайданчиках, публікації та виступи у ЗМІ. Якщо ви хочете бути у курсі останніх подій галузі та дізнатися більше про поточну діяльність інституту - завітайте на наш блог.

Читати блог

 

Останні новини

Анонс подій

ІІ Всеукраїнська конференція

Зв'яжіться з нами

Для отримання послуг з аудиту та експерної оцінки, консультацій з питань інтелектуальної власності.

Контакти

Київ, 03150 вул. Казимира Малевича (Боженко), 11

Тел.: +38 (044) 200 08 76
Email: letter@i.kiev.ua