8 лютого на базі Тернопільського національного економічного університету відбувся успішний захист кандидатської дисертації наукового співробітника Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Олени Пономарьової на тему «Цивільно-правові аспекти реалізації майнових прав інтелектуальної власності у сфері медицини в Україні». 

 ÐÐ° данном изображении может находиться: 3 человека, в том числе Oksana Kashyntseva, люди стоят

Здобувач поповнила лави молодих науковців – випускників аспірантури Інституту, що присвячують дослідження актуальним проблемам сфери права інтелектуальної власності в Україні.

Аспірантура зі спеціальності 12.00.03 (цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право)  була відкрита в НДІ ІВ з 2005 року і за цей час перетворила Інститут на один з провідних осередків підготовки наукових кадрів у сфері права інтелектуальної власності.

Так, лише за підсумком минулого 2018 року відбулися захисти співробітника Інституту Костянтина Зерова «Захист авторських прав на твори, розміщені в мережі Інтернет», заступника керівника Центру експертних досліджень Інституту Катерини Сопової «Предмет і засоби доказування у справах щодо прав на торгівельну марку», старшого наукового співробітника Ольги Улітіної - «Правова охорона і захист авторського права на фотографічні твори».

Важливо, що молоді дослідники не лише здійснюють актуальні дослідження в межах написання дисертаційної роботи, а й продовжують наукову, законотворчу та експертну діяльність у стінах Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності як його співробітники. Багато з них поєднують науково-дослідну роботу із діяльністю в реальних секторах державного управління, економіки, права та бізнесу, що розвивають та підтримують напрями пов’язані з інноваціями, патентуванням, трансфером технологій. 

Задля інтеграції науки та освіти, оволодіння аспірантами новими знаннями та досвідом проведення наукових досліджень в Науково-дослідному інституті інтелектуальної власності функціонує Рада молодих вчених, члени якої можуть проводити апробацію результатів наукових досліджень, переймати досвід досвідчених колег, брати участь у професійних заходах, зустрічах, семінарах. Щорічно Рада молодих вчених проводить конкурс наукових робіт серед молодих співробітників Інституту, що стимулює нові підходи до вивчення тем та дає можливість активного залучення аспірантів у наукове середовище на всіх етапах підготовки дисертаційного дослідження.

Інтеграція молодих фахівців в українське та міжнародне правове середовище та мотивація їх до активної участі у вирішенні актуальних проблем інтелектуальної власності демонструє системний підхід Науково-дослідного інститут інтелектуальної власності до підготовки кадрів та загалом розбудови галузі права інтелектуальної власності в Україні.

Колектив інституту щиро вітає своїх колег із успішними захистами та продовжує нарощувати свій науковий та кадровий потенціал.

 

Останні новини

 • 04
  вер. '20

  25 вересня. Запрошуємо взяти участь у конференції з інтелектуальної власності

  25 вересня пройде VIII Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених та студентів з проблем інтелектуальної власності "ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ У СФЕРІ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ ТА ЙОГО ПРАВОЗАСТОСУВАННЯ:НАЦІОНАЛЬНІ, ЄВРОПЕЙСЬКІ ТА МІЖНАРОДНІ ВИМІРИ".

 • 29
  лип. '20

  Договори керованого доступу та примусового ліцензування як ефективні механізми доступу до лікуванняв умовах пандемії

  Для розширення доступу до лікування в умовах світової пандемії в українському законодавстві існують ефективні механізми. Проте жодні з них так іне були використані. Про принципи та законодавче врегулювання договорів керованого доступу (Managed entry agreements (MEAs) та примусового ліцензування (compulsory license) читайте у матеріалі  експертів галузі Оксани Кашинцевої та Микити Трофименко.

 • 28
  лип. '20

  Круглий стіл щодо правових механізмів розширення доступу до лікування

  24 липня 2020 року НДІ інтелектуальної власності НАПрН України спільно із кафедрою судової медицини та медичного права Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, ДП Медичні закупівлі України та БО 100 % Життя було проведено Круглий Стіл "Договір керованого доступу(Managed entry agreements (MEAs) та примусове ліцензування (compulsory license) як інструменти розширення доступу до лікування"

Анонс подій

Анонс конференцій

Зв'яжіться з нами

Для отримання послуг з аудиту та експерної оцінки, консультацій з питань інтелектуальної власності.

Контакти

Київ, 03150 вул. Казимира Малевича (Боженко), 11

Тел.: +38 (044) 200 08 76
Email: letter@i.kiev.ua