В рамках IV Міжнародного форуму INNOVATION MARKET 6 листопада відбувся науково-практичний семінар «Трансфер технологій: економіко-правове забезпечення інтелектуальної власності».

Захід зібрав неймовірну кількість учасників. Інтерес до цієї теми цілком очевидний, адже сьогодні інтелектуальна власність стає новим перспективним вектором розвитку глобальної економіки.

Із привітальним зверненням виступила директор Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Олена Орлюк. Вона побажала учасникам семінару плідної дискусії та побільше питань до спікерів. «Ми повністю відкриті для співпраці і спілкування», ̶  наголосила пані Олена та розповіла про тісне співробітництво Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності в сфері реформи інтелектуальної власності з Міністерством освіти і науки України. 

Від МОН України в семінарі взяв участь Віталій Чернюк, керівник Експертної групи з питань комунікацій та стратегічного планування Директорату інновацій та трансферу технологій МОН України. Пан Віталій висловив надію що вже з нового року Україна «зможе повноцінно запрацювати в оновленому нормативно-правову полі, яке буде сприяти в том числі розвитку інновацій». Цьому сприятиме представлена на цьогорічному форумі Innovation Market Національна стратегія інтелектуальної власності, одним з розробників якої є Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності.

Фокусом семінару стало економіко-правове забезпечення трансферу технологій. Експерти НДІ інтелектуальної власності поділилися досвідом роботи в цій сфері та представили цікаві доповіді щодо економіко-правового супроводу інновацій в Україні. Адже ці знання є по суті фундаментом, на якому ґрунтується взаємодія розробників новацій з бізнесом та підприємцями, з постачальниками продукції, сервісів і послуг. Це те без чого не обходяться в своїй повсякденній діяльності дослідники, вчені, винахідники та розробники стартапів.

Спектр тем, що встигли охопити учасники широкий: від питань комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності, ціноутворення, бухгалтерського обліку та оподаткування у сфері ІВ до особливостей трансферу технологій в оборонній сфері.

Багато уваги приділялося галузі освіти, адже як зазначила Олена Орлюк, директор Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності, ̶ «комерціалізація інтелектуальної власності це фактично єдиний шлях за яким має працювати інтелектуальна власність для науки та освіти». Вона нагадала, що в рамках розробки Національної стратегії інтелектуальної власності було спеціально підготовлено проект IP політики для університетів та наукових установ. 

Аудиторія жваво цікавилась темою та задавала багато питань експертам та консультантам з питань інтелектуальної власності які були доповідачами на семінарі. 

На завершення усі учасники отримали сертифікати від організаторів семінару: Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Міністерства освіти і науки України, Національного офісу інтелектуальної власності та Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності.  

 

 

Останні новини

Анонс подій

Анонс конференцій

 

Зв'яжіться з нами

Для отримання послуг з аудиту та експерної оцінки, консультацій з питань інтелектуальної власності.

Контакти

Київ, 03150 вул. Казимира Малевича, 11

Тел.: +38 (044) 200 08 76
Email: ndiivu@gmail.com