На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, що відбулося 9 квітня було підтримано урядовий законопроект №9385 «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації окремих положень законодавства Європейського Союзу у сфері інтелектуальної власності».

У засіданні взяли участь представники Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності, що є одним із розробників законопроекту, - Олена Орлюк, директор інституту та Оксана Кашинцева, керівник Центру гармонізації прав людини і прав інтелектуальної власності НДІ ІВ.

Депутати Комітету одноголосно рекомендували Верховній Раді України ухвалити законопроект в першому читанні. Представники МЕРТ,  МОН, МОЗ та стейкхолдери ринку напередодні вже  висловили одностайну підтримку проекту, що за словами розробників є черговим важливим кроком на шляху патентної реформи в Україні та імплементує європейські стандарти відповідно до Угоди про асоціацію.

Активна робота над текстом документа проводилась Центром гармонізацїі прав людини та прав інтелектуальної власності (Керівник – Оксана Кашинцева) Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності. За окремими позиціями консультативну підтримку надавали Всесвітня організація охорони здоров’я та ПРООН (Програма роозвитку Організації об’єднаних націй). 

Документ спрямований на підтрику національного товаровиробника та боротьбу із так званими «вічнозеленими» патентами. Він створює певні засади для розвитку агросектору й захисту вітчизняних розробок щодо садівного матеріалу, закладає можливості для здешевлення ліків для населення, що життєво важливо для вразливих груп, яких підтримують наші громадські організації. Ліквідовує патентний тролінг, запроваджує адміністративні процедури оскарження.

Очікується, що законопроект буде поданий до розгляду Верховною Радою України. 

 

Останні новини

 • 29
  вер. '22

  Запрошуємо взяти участь у конференції щодо актуальних проблем судової реформи в Україні

  21 жовтня 2022 року відбудеться VІ Міжнародна науково-практична конференція «СУЧАСНІ ВИКЛИКИ ТА АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ СУДОВОЇ РЕФОРМИ В УКРАЇНІ». До участі у конференції запрошуються представники вітчизняних та зарубіжних вищих навчальних закладів, практикуючі юристи, аспіранти, здобувачі та студенти. За результатами конференції всі учасники отримають електронний збірник матеріалів конференції. Більше  щодо умов подання матеріалів читайте в інформаційному листі конференції.

 • 28
  вер. '22

  Пішов із життя відомий український учений-правознавець Василь Тацій

  Колектив Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності висловлює глибокі співчуття близьким та рідним з приводу смерті Василя Яковича Тація, почесного президента Національної академії правових наук України, академіка Національної академії наук України, доктора юридичних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державної премії України, Героя України.

 • 12
  вер. '22

  Запрошуємо взяти участь у конференції з біобезпеки

  28 вересня відбудеться Науково-практична конференція "Біобезпека в умовах воєнного стану". Формат онлайн на платформі  Zoom. 
  Тематичні напрмки конфренції:

  • Складові біобезпеки в сучасному світі
  • Правові механізми інтелектуальної власності у формуванні біологічної безпеки держави 
  • Посилення сфери громадського здоров'я як складової біобезпеки в умовах воєнного часу
  • Біобезпека у фармацевтичній галузі крізь призму фармацевтичного протекціонізму держави
  • Біобезпека та екологічна політика держави в умовах воєнного часу
  • Ядерна безпека та роль міжнародних організацій в її забезпеченні

  Більше деталей в інформаційному листі. 

Анонс подій

Анонс конференції

 

 

Зв'яжіться з нами

Для отримання послуг з аудиту та експерної оцінки, консультацій з питань інтелектуальної власності.

Контакти

Київ, 03150 вул. Казимира Малевича (Боженко), 11

Тел.: +38 (044) 200 08 76
Email: letter@i.kiev.ua