На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, що відбулося 9 квітня було підтримано урядовий законопроект №9385 «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації окремих положень законодавства Європейського Союзу у сфері інтелектуальної власності».

У засіданні взяли участь представники Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності, що є одним із розробників законопроекту, - Олена Орлюк, директор інституту та Оксана Кашинцева, керівник Центру гармонізації прав людини і прав інтелектуальної власності НДІ ІВ.

Депутати Комітету одноголосно рекомендували Верховній Раді України ухвалити законопроект в першому читанні. Представники МЕРТ,  МОН, МОЗ та стейкхолдери ринку напередодні вже  висловили одностайну підтримку проекту, що за словами розробників є черговим важливим кроком на шляху патентної реформи в Україні та імплементує європейські стандарти відповідно до Угоди про асоціацію.

Активна робота над текстом документа проводилась Центром гармонізацїі прав людини та прав інтелектуальної власності (Керівник – Оксана Кашинцева) Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності. За окремими позиціями консультативну підтримку надавали Всесвітня організація охорони здоров’я та ПРООН (Програма роозвитку Організації об’єднаних націй). 

Документ спрямований на підтрику національного товаровиробника та боротьбу із так званими «вічнозеленими» патентами. Він створює певні засади для розвитку агросектору й захисту вітчизняних розробок щодо садівного матеріалу, закладає можливості для здешевлення ліків для населення, що життєво важливо для вразливих груп, яких підтримують наші громадські організації. Ліквідовує патентний тролінг, запроваджує адміністративні процедури оскарження.

Очікується, що законопроект буде поданий до розгляду Верховною Радою України. 

 

Останні новини

 • 04
  вер. '20

  25 вересня. Запрошуємо взяти участь у конференції з інтелектуальної власності

  25 вересня пройде VIII Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених та студентів з проблем інтелектуальної власності "ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ У СФЕРІ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ ТА ЙОГО ПРАВОЗАСТОСУВАННЯ:НАЦІОНАЛЬНІ, ЄВРОПЕЙСЬКІ ТА МІЖНАРОДНІ ВИМІРИ".

 • 29
  лип. '20

  Договори керованого доступу та примусового ліцензування як ефективні механізми доступу до лікуванняв умовах пандемії

  Для розширення доступу до лікування в умовах світової пандемії в українському законодавстві існують ефективні механізми. Проте жодні з них так іне були використані. Про принципи та законодавче врегулювання договорів керованого доступу (Managed entry agreements (MEAs) та примусового ліцензування (compulsory license) читайте у матеріалі  експертів галузі Оксани Кашинцевої та Микити Трофименко.

 • 28
  лип. '20

  Круглий стіл щодо правових механізмів розширення доступу до лікування

  24 липня 2020 року НДІ інтелектуальної власності НАПрН України спільно із кафедрою судової медицини та медичного права Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, ДП Медичні закупівлі України та БО 100 % Життя було проведено Круглий Стіл "Договір керованого доступу(Managed entry agreements (MEAs) та примусове ліцензування (compulsory license) як інструменти розширення доступу до лікування"

Анонс подій

Анонс конференцій

Зв'яжіться з нами

Для отримання послуг з аудиту та експерної оцінки, консультацій з питань інтелектуальної власності.

Контакти

Київ, 03150 вул. Казимира Малевича (Боженко), 11

Тел.: +38 (044) 200 08 76
Email: letter@i.kiev.ua