Олена Орлюк, директор Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності провела робочу зустріч із заступником Голови Верховного Суду, головою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Богданом Львовим

Інститут багато років співпрацює з системою господарського судочинства в рамках науково-методологічного та експертного забезпечення проваджень, пов’язаних із сферою інтелектуальної власності. Зокрема, фахівці Інституту залучалися до підготовки практичних збірників із питань захисту прав інтелектуальної власності, до розробки методологічних підходів щодо захисту прав інтелектуальної власності в порядку господарського судочинства. Судовими експертами, що працюють в НДІ інтелектуальної власності НАПрНУ, підготовлено сотні експертиз, більшість із яких – за ухвалами господарських судів. Спільно з ВГСУ науково-дослідний інститут інтелектуальної власності  провів численні заходи, присвячені пошуку шляхів удосконалення захисту прав інтелектуальної власності, зокрема питанням ролі та значення судових експерти при вирішенні спорів з інтелектуальної власності.

Адже беззаперечним є той факт, що саме господарські суди України мають найбільший і по суті унікальний досвід здійснення правосуддя у сфері інтелектуальної власності. 

Богдан Львов неодноразово наголошував на тому, що забезпечення належного рівня захисту прав інтелектуальної власності в Україні відіграє важливу роль для подальшого розвитку національної економіки.

Темою останнього обговорення стала реформа судової системи в Україні, зокрема створення Вищого спеціалізованого суду з інтелектуальної власності.  Сторони обговорили питання залучення наукових та професійних ресурсів Інституту для забезпечення фахового експертного та методологічного супроводження функціонування ІР суду.

 

В рамках зустрічі Олена Орлюк вручила наукові та науково-методичні видання інституту, що допомагатимуть у методологічному супроводженні розгляду спорів з порушення прав інтелектуальної власності в системі господарського судочинства.

 

Останні новини

 • 04
  вер. '20

  25 вересня. Запрошуємо взяти участь у конференції з інтелектуальної власності

  25 вересня пройде VIII Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених та студентів з проблем інтелектуальної власності "ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ У СФЕРІ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ ТА ЙОГО ПРАВОЗАСТОСУВАННЯ:НАЦІОНАЛЬНІ, ЄВРОПЕЙСЬКІ ТА МІЖНАРОДНІ ВИМІРИ".

 • 29
  лип. '20

  Договори керованого доступу та примусового ліцензування як ефективні механізми доступу до лікуванняв умовах пандемії

  Для розширення доступу до лікування в умовах світової пандемії в українському законодавстві існують ефективні механізми. Проте жодні з них так іне були використані. Про принципи та законодавче врегулювання договорів керованого доступу (Managed entry agreements (MEAs) та примусового ліцензування (compulsory license) читайте у матеріалі  експертів галузі Оксани Кашинцевої та Микити Трофименко.

 • 28
  лип. '20

  Круглий стіл щодо правових механізмів розширення доступу до лікування

  24 липня 2020 року НДІ інтелектуальної власності НАПрН України спільно із кафедрою судової медицини та медичного права Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, ДП Медичні закупівлі України та БО 100 % Життя було проведено Круглий Стіл "Договір керованого доступу(Managed entry agreements (MEAs) та примусове ліцензування (compulsory license) як інструменти розширення доступу до лікування"

Анонс подій

Анонс конференцій

Зв'яжіться з нами

Для отримання послуг з аудиту та експерної оцінки, консультацій з питань інтелектуальної власності.

Контакти

Київ, 03150 вул. Казимира Малевича (Боженко), 11

Тел.: +38 (044) 200 08 76
Email: letter@i.kiev.ua