У перший день роботи ІІІ Міжнародного форуму «Іnnovation market – 2018»  Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності провів Науково-практичний семінар "Інтелектуальна власність та інноваційна діяльність".  

Захід відкрили Богдан Моркляник (директор Державної організації «Національний офіс інтелектуальної власності»), Богдан Падучак (заступник директора департаменту інтелектуальної власності – начальник управління промислової власності Мінекономрозвитку) та Наталія Мироненко (заступник Директора НДІ інтелектуальної власності з наукової роботи, член-кореспондент НАПрН України).

Наталія Мироненко звернула увагу присутніх на те, що пройшло більше двох десятирічь з моменту, коли Україна почала розбудовувати систему правової охорони ІВ. Сьогодні відбувається процес становлення економіки, заснованій на знаннях. В цьому процесі, зокрема у законотворчій роботі, бере активну участь НДІ інтелектуальної власності, який є єдиною спеціалізованою науковою установою у сфері інтелектуальної власності. «Інститут здобув імідж надійного партнера у правовому, економічному та експертному супроводженні інноваційних проектів.  Сьогодні він є одним з основних інституцій, які здійснюють експертизу проектів нормативно-правових актів у сфері інтелектуальної власності та інноваційної діяльності» – зазначила спікер. 

Інноваційний сектор економіки України стрімко розвивається, тож не дивно що однією з ключових тем для обговорення стало питання комерціалізації інноваційних проектів для подальшого виходу їх на вітчизняний та міжнародний ринок.

Серед вразливих груп – навчальні заклади, в стінах яких потенційно можуть народжуватися численні стартапи та інноваційні бізнес-проекти. Втім більшість освітян не обізнані у процедурах реєстрації прав інтелектуальної власності та впровадження наукових та технологічних розробок. 

Олександр Бутнік-Сіверський (економічний відділ НДІ Інтелектуальної власності) у своїй доповіді детально проаналізував та  описав механізми  комерціалізації  інтелектуальної власності в державних установах-закладах вищої освіти та науки, а також на підприємствах за рахунок власних коштів. Окремі аспекти комерціалізації ІВ у ЗВО підняла М. Зенова, державний експерт Експертної групи з питань комунікацій та стратегічного планування Директорату інновацій та трансферу технологій МОН України.

Розгляду інноваційного процесу з точки зору інтелектуальної власності присвятив свою доповідь П. Смертенко, лауреат державної премії України з науки і техніки. 

Завідувач сектору використання та передачі прав інтелектуальної власності НДІ ІВ Олена Тверезенко звернула увагу на проблеми охорони прав на службові об'єкти інтелектуальної власності. Вона розповіла про особливості використання службових об'єктів ІВ, зокрема зазначила які об'єкти права інтелектуальної власності можуть бути службовими, кому належать майнові права на такі об'єкти, які види виплат автору службового ОПІВ має сплатити роботодавець.

Незважаючи на прийняття значної кількості нормативно-правових актів у сфері інтелектуальної власності загалом та інноваційної діяльності, зокрема, і досі залишається велика кількість проблем, які вимагають пильної уваги та свого практичного вирішення. Так, Сергій Петренко (керівник центру експертних досліджень НДІ ІВ) окреслив основні фактори впливу ефективного захисту прав інтелектуальної власності в процесі комерціалізації задля мінімізації ризиків від проявів недобросовісної конкуренції інших гравців ринку.   

Учасники завершальної дискусійної панелі семінару зосередились на питаннях оцінки у сфері інтелектуальної власності (О. Кияшко, незалежний оцінювач ІВ) та особливостях бухгалтерського обліку об'єктів права інтелектуальної власності при комерціалізації. Наявність і рух нематеріальних активів є специфічним об’єктом бухгалтерського та податкового обліку. На всіх етапах суспільного розвитку для контролю і регулювання господарських процесів з об’єктами права інтелектуальної власності використовується певна інформація. Юлія Борко (завідувач економіко-правового відділу НДІ ІВ) звернула увагу присутніх на те, що на сьогоднішній день рівень і структура  фінансово-податкового та бухгалтерського забезпечення наукової діяльності  як в Україні, так і в інших країнах СНД не відповідають потребам розвитку, що, у свою чергу, зумовлює гальмування інноваційних процесів у економіці й технологічну деградацію промислового виробництва  та впливають на податкову політику з позиції наповнення бюджету країни.

Аудиторію, що зібралась на семінар чекала дуже насичена програма виступів, але обговорення актуальних інтелектуальної власності на цьому не завершується. Попереду – 23 листопада  ІІІ Міжнародний форум стане майданчиком для проведення ще одного масштабного заходу - Конференції “Інтелектуальна власність: Quo Vadis?”. Багато цікавих спікерів, що обговорюватимуть нагальні питання авторського права, промислової власності та реформування судової системи України в контексті створення та функціонування Вищого спеціалізованого суду з питань інтелектуальної власності.

Детальніше із програмою усіх заходів можна ознайомити тут.

 

 

 

Останні новини

Анонс подій

Анонс конференцій

 

Зв'яжіться з нами

Для отримання послуг з аудиту та експерної оцінки, консультацій з питань інтелектуальної власності.

Контакти

Київ, 03150 вул. Казимира Малевича, 11

Тел.: +38 (044) 200 08 76
Email: ndiivu@gmail.com