Комітет Верховної ради з питань освіти і науки 11 липня підтримав законопроект № 7538 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони винаходів і корисних моделей» та рекомендував його до першого читання у Верховній Раді.

Напередодні, Олена Орлюк, Директор Науково-дослідного інституту (НДІ) інтелектуальної власності Національної академії правових наук (НАПрН) України разом із колегами із ПАТ "Фармак" (Володимир Костюк, тимчасово виконуючий обов’язки виконавчого директора ПАТ «Фармак») та іншими фахівцями галузі обговорили важливість прийняття законопроекту. Дискусія відбулась в рамках круглого столу «Запобігання зловживання правами інтелектуальної власності в контексті патентної реформи», що пройшов 10 липня 2018 р.

Даючи оцінку законопроекту, Олена Орлюк наголосила на тому, що він здобув підтримку національних виробників оскільки «спрямований на гармонізацію українського законодавства у сфері інтелектуальної власності з європейськими вимогами для того, щоб українці отримали доступ до сучасних розробок, а українська промисловість — рівні конкурентні умови та можливості для розвитку».

Детальніше читайте в матеріалі Apteka.ua

Останні новини

 • 29
  лип. '20

  Договори керованого доступу та примусового ліцензування як ефективні механізми доступу до лікуванняв умовах пандемії

  Для розширення доступу до лікування в умовах світової пандемії в українському законодавстві існують ефективні механізми. Проте жодні з них так іне були використані. Про принципи та законодавче врегулювання договорів керованого доступу (Managed entry agreements (MEAs) та примусового ліцензування (compulsory license) читайте у матеріалі  експертів галузі Оксани Кашинцевої та Микити Трофименко.

 • 28
  лип. '20

  Круглий стіл щодо правових механізмів розширення доступу до лікування

  24 липня 2020 року НДІ інтелектуальної власності НАПрН України спільно із кафедрою судової медицини та медичного права Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, ДП Медичні закупівлі України та БО 100 % Життя було проведено Круглий Стіл "Договір керованого доступу(Managed entry agreements (MEAs) та примусове ліцензування (compulsory license) як інструменти розширення доступу до лікування"

 • 08
  лип. '20

  Конкурс на заміщення посади директора в НДІ ІВ

  Відповідно до постанови Президії Національної академії правових наук України № 164/1- Б від 07 липня 2020 року з 8 липня 2020 року оголошений конкурс на заміщення посади директора Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України. 

Анонс подій

II Всеукраїнська конференція з економіки інтелектуальної власності

Зв'яжіться з нами

Для отримання послуг з аудиту та експерної оцінки, консультацій з питань інтелектуальної власності.

Контакти

Київ, 03150 вул. Казимира Малевича (Боженко), 11

Тел.: +38 (044) 200 08 76
Email: letter@i.kiev.ua