19 вересня 2019 року на базі Київського регіонального центру Національної академії правових наук України пройшов методичний семінар на тему «Облікова політика об’єктів права інтелектуальної власності (нематеріальних активів) в академічних наукових установах»,

організований Національною академією правових наук України та Науково-дослідним інститутом інтелектуальної власності Національної академії правових наук України.

 

У заході взяли участь понад 130 представників наукових установ НАН України. Учасники обговорили актуальні питання обліку нематеріальних активів, створених за рахунок державного бюджету в наукових установах; договірні особливості оформлення розпорядження майновими правами на службові об’єктів права інтелектуальної власності;  визначення собівартості об’єктів права інтелектуальної власності у складі нематеріальних активів в наукових установах та інші важливі теми.

Модератором заходу виступила Мироненко Н.М., д.ю.н., проф., чл.-кор. НАПрН України, заслужений юрист України, заступник директора НДІ інтелектуальної власності НАПрН України з наукової роботи. Наталія Мироненко розповіла про правовий режим службових об’єктів права інтелектуальної власності.

Борко Ю.Л., к.е.н., завідувач економіко-правового відділу НДІ інтелектуальної власності НАПрН України ознайомила учасників семінару з особливостями бухгалтерського обліку та оподаткування інтелектуальної власності.

Тверезенко О.О., завідувач сектору використання та передачі прав інтелектуальної власності економіко-правового відділу НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, патентний повірений України розповіла про суттєві умови договорів щодо розподілу майнових прав на службові твори та нагадала про необхідність виплати винагороди авторам технологій. 

Подібні заходи мають посприяти підвищенню рівня обізнаності співробітників наукових установ щодо законодавства в частині створення і розпорядження об’єктами права інтелектуальної власності та підвищенню ефективності витрачання академічними науковими установами бюджетних коштів.

 

Останні новини

 • 29
  лип. '20

  Договори керованого доступу та примусового ліцензування як ефективні механізми доступу до лікуванняв умовах пандемії

  Для розширення доступу до лікування в умовах світової пандемії в українському законодавстві існують ефективні механізми. Проте жодні з них так іне були використані. Про принципи та законодавче врегулювання договорів керованого доступу (Managed entry agreements (MEAs) та примусового ліцензування (compulsory license) читайте у матеріалі  експертів галузі Оксани Кашинцевої та Микити Трофименко.

 • 28
  лип. '20

  Круглий стіл щодо правових механізмів розширення доступу до лікування

  24 липня 2020 року НДІ інтелектуальної власності НАПрН України спільно із кафедрою судової медицини та медичного права Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, ДП Медичні закупівлі України та БО 100 % Життя було проведено Круглий Стіл "Договір керованого доступу(Managed entry agreements (MEAs) та примусове ліцензування (compulsory license) як інструменти розширення доступу до лікування"

 • 08
  лип. '20

  Конкурс на заміщення посади директора в НДІ ІВ

  Відповідно до постанови Президії Національної академії правових наук України № 164/1- Б від 07 липня 2020 року з 8 липня 2020 року оголошений конкурс на заміщення посади директора Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України. 

Анонс подій

II Всеукраїнська конференція з економіки інтелектуальної власності

Зв'яжіться з нами

Для отримання послуг з аудиту та експерної оцінки, консультацій з питань інтелектуальної власності.

Контакти

Київ, 03150 вул. Казимира Малевича (Боженко), 11

Тел.: +38 (044) 200 08 76
Email: letter@i.kiev.ua