18 травня 2018 року в НДІ інтелектуальної власності НАПрН України відбулася науково-практична конференція з проблем економіки інтелектуальної власності.

Конференція проходила у комплексному форматі: перша частина у вигляді семінару на тему «Комерціалізація інтелектуальної власності, створеної державними підприємствами закладів освіти та науки в процесі покращення інноваційно-правового середовища» та другої частини у форматі науково-практичної конференції з загальних питань економіки інтелектуальної власності у вигляді дискусійного круглого столу. НДІ сьогодні має творчі стосунки з 16 університетами країни в яких проходить цільова підготовка фахівців з інтелектуальної власності, викладаються певні дисципліни у цьому напрямі та ведеться наукова робота викладачів та студентської молоді. На конференції були представлені переважно представники цих вищих навчальних закладів. Усього були присутні 37 учасників. 

З привітальним словом від імені інституту виступили: к.ю.н., заступник директора НДІ інтелектуальної власності НАПрН України з експертної роботи, судовий експерт Дорошенко О. Ф. та д.ю.н, заступник директора НДІ інтелектуальної власності НАПрН України з наукової роботи, професор, член-кореспондент НАПрН України, заслужений юрист України Мироненко Н. М.

На конференції виступив заступник директора Департаменту інтелектуальної власності–начальник управління промислової власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі, к.ю.н. Падучак Б. М. з доповіддю «Політика МЕРТ у сфері інтелектуальної власності щодо університетів та закладів науки». 

У першій частині, яка проходила у рамках семінару, з доповіддю виступив головний співробітник економіко-правового відділу ДНІ інтелектуальної власності НАПрН України, д.е.н., професор, академік АТН України та УАН Бутнік-Сіверський О. Б.

На семінарі з доповіддю «Інтелектуальна власність як складова національної інноваційної системи України» виступив Цибульов П. М., д.т.н., професор, Київського інституту інтелектуальної власності та права Національного університету «Одеська юридична академія», м. Київ.

Після обговорень доповідей семінару учасники продовжили обговорення питань, пов’язаних з економікою інтелектуальної власності.

В дискусії взяли участь д.е.н. Запорізького національного університету професор Череп А.В., д.т.н. Національної металургійної академії України професор Петренко В. Д., к.т.н., доцент Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Ромашко А. С., к.е.н., професор, в.о. завідувача кафедри економічної теорії, інтелектуальної власності та публічного управління Житомирського національного агроекологічного університету, м. Житомир Якобчук В. П., к.т.н., професор  Полтавської державної аграрної академії Прасолов Є. Я.,  к.т.н., доцент, доцент кафедри техніки розвідки родовищ Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» Хоменко В. Л., старший консультант управління вивчення та аналізу судової практики Верховного Суду України Лавровська І.Б.

Учасники конференції висловили пропозиції в адресу Міністерства освіти і науки України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

У форматі круглого столу була обговорена тематика наступної конференції на 2019 рік. Усіма учасниками була підтримана пропозиція щодо обговорення в рамках першої частини конференції (семінару) проблем пов’язаних з інтелектуальним капіталом.

 

Останні новини

Анонс подій

Анонс конференції

 

Зв'яжіться з нами

Для отримання послуг з аудиту та експерної оцінки, консультацій з питань інтелектуальної власності.

Контакти

Київ, 03150 вул. Казимира Малевича (Боженко), 11

Тел.: +38 (044) 200 08 76
Email: letter@i.kiev.ua