Відома українська художниця та ілюстратор дитячих книжок Євгенія Гапчинська виграла суд проти продавців копій зі своїх картин

Копії картин та магніти з їх надрукованими зображеннями представники художниці, які здійснювали контрольні закупки, виявили у магазинах та мистецьких галереях Рівного та Луцька. Продавці не намагалися приховати, що «продають Гапчинську» – на всіх зображеннях був скопійований підпис авторки картин.

– Прозорі магніти зі вкладеними у них роздрукованими на кольоровому принтері зображеннями картин Гапчинської у Рівному продавали за 15 гривень в той час, як магніт без вкладки коштує лише 1,5 гривні, – розповів патентний повірений України у Рівненській області Юрій Трачук. – Тобто додана вартість сформувалася якраз за рахунок вкладки у магніт. Також у відділі продажу однієї з художніх галерей Рівного продавали надруковані копії картин художниці за 200-500 гривень, бо вони були великого формату і в рамках. А в художній галереї у Луцьку покупцям пропонували за 200-300 гривень перемальовані невідомим художником копії робіт художниці. У жодному з цих випадків дозволів на копіювання своїх картин художниця не надавала.

Оскільки торговці постачальників та виробників товару з краденими чужими зображеннями не назвали, Євгенія Гапчинська звернулася з позовами до реалізаторів копій і в усіх трьох випадках виграла судовий процес. Так, Рівненський міський і Луцький міськрайонний суди зобов’язали підприємців, які торгували копіями картин, виплатити художниці по 12800 гривень компенсації. А ось у Гощанському районному суді Рівненської області (торговець магнітами був зареєстрований у Гощі) була укладена мирова угода і суд призначив виплатити Євгенії Гапчинській меншу компенсацію, ніж у перших двох випадках, – сім тисяч гривень.

Мирослава ШЕРШЕНЬ.

Джерело: PRESS центр

image_pdfimage_print
Заробляли на чужому таланті – і поплатилися за це