Підприємець і громадський діяч Ілля Кенігштейн спільно з CEO Ecois.me Іваном Пасічником вирішили прорекламувати українську стартап-екосистему закордонним фондам та інвесторам. Для цього вони запустили карту українських стартапів mappedinua.com , на яку планується нанести всі IT-компанії України.

«У західних країнах ніхто нічого не знає про українські стартапи, але всі цікавляться, і не тільки в контексті аутсорсу», — розповідає Ілля, який багато подорожує і часто спілкується із зарубіжними підприємцями. Щоб розповісти світові про українські стартапи, Ілля та Іван вирішили зробити онлайн-карту, подібну стартап-картам Кремнієвої Долини Ізраїлю , де різнокольоровими маркерами відзначені стартапи, акселератори, фонди і т.д.

Сенс проекту — зібрати всі українські стартапи, IT-компанії, бізнес-інкубатори, коворкінг, креативні простору і т.д. в одному місці. «Щоб наступного разу, коли західні замовники будуть вибирати IT-підрядника, блукаючі по Києву іноземці шукатимуть стілець-стіл-вай-фай, а великі інвест-фонди захочуть інвестувати в українські стартапи (хочеться в це вірити) — у них з’явилася можливість нас всіх побачити », — пише Ілля про проект.

Проект не преследуюе комерційних цілей. Передбачається, що стартапи, IT-компанії, бізнес-інкубатори та фонди самі будуть наносити на карту інформацію про себе. Інформація, яка додається на карту, перевіряється організаторами проекту.

Карта заповнюється англійською мовою. Стартапів на мапі поки небагато, але карта запустилася зовсім недавно, і підприємці розраховують, що стартапери швидко її заповнять.

Нагадаємо, команда проекту Ecois.me (який очолює Івана Пасічник), котрий розробляє систему домашнього енергоменеджменту, отримала 80 000 євро від польського інкубатора Hubraum і переїжджає для подальшого розвитку проекту в Краків.

Джерело: житомир.org

image_pdfimage_print
Запущена карта українських стартапів для зарубіжних інвесторів