За повідомленням УНІАН при Львівській ОДА відкрили перший в Україні «Центр з надання правової допомоги у сфері захисту прав інтелектуальної власності», – інформує прес-служба Львівської ОДА. 

«Відкриттям цього Центру ми демонструємо приклад для європейських країн», – наголосив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

Новостворений Центр є консультаційно-дорадчим органом при Львівській обласній державній адміністрації, який створили з метою забезпечення взаємодії органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, а також фізичних та юридичних осіб для вирішення питань у сфері захисту прав інтелектуальної власності.

«Ми повинні чітко усвідомлювати, що інтелектуальна власність – це є праця певних людей і цю працю потрібно захищати, а той, хто нею користується – повинен сплачувати за це винагороду. Центр з надання правової допомоги у сфері захисту інтелектуальної власності буде тою інституцією, яка надаватиме консультації, допомагатиме юридичним і фізичним особам  і тим, які використовують інтелектуальну працю, і тим,які створюють такий інтелектуальний продукт. Я думаю, що за цим є майбутнє Львівщини та її економіки, адже це – надходження до державного та місцевого бюджетів і безумовно, це –цивілізований розвиток нашої країни», – сказав директор департаменту економічної політики Роман Филипів.

Під час урочистого відкриття Центру був представлений план дій на 2017 рік. Серед найважливіших: моніторинг проблематики захисту прав інтелектуальної власності в регіоні, формування єдиної інформаційної бази суб’єктів інтелектуальної власності Львівщини, створеної на базі Центру інформаційної багатомовної інтернет-платформи для інвесторів.

На сьогодні держава потребує розширення та підвищення ефективності інформаційного забезпечення та правової допомоги фізичних та юридичних осіб у сфері інтелектуальної власності. Тому вказана подія має покласти початок заснуванню аналогічних центрів в інших регіонах України.

 

image_pdfimage_print
Захист прав інтелектуальної власності: Перший центр запрацював при ОДА