Дата:приурочена до професійного свята майстрів ювелірної справи

Відомі ювеліри:Карл Фаберже (1841 -1920),Рене Лалик(1860-1945),Анри Веве (1854-1942), Жорж Фуку (1862-1957), Альфонс Муха (1860-1939), Хенри ван де Вельде(1863-1957),Георг Хенсен(1866-1935) та багато інших

Свято майстрів витонченого мистецтва встановлено порівняно недавно та без сумніву, пов’язане з творчою інтелектуальною діяльністю.

«Вчись робити так, щоб кисть твоєї руки породжувала золото і дорогоцінні камені», – ці слова належать Сальвадору Далі, якого ми знаємо переважно як неперевершеного художника. Разом з тим різнопланова творчість автора пов’язана також і з ювелірним мистецтвом. Сальвадор Далі створював ескізи колекцій сюрреалістичних ювелірних витворів з золота та дорогоцінних каменів, деякі з яких передбачали застосування механізмів (наприклад, брошка «Око часу» з вмонтованим годинником). Ці ескізи ставали основою для створення різноманітних ювелірних прикрас.

Так, в середині минулого століття вже знаний на той час Сальвадор Далі уклав договір з маловідомим ювеліром Карлосом Алемані, за умовами якого майстер мав втілювати в життя фантазії автора на основі ескізів та пропозицій щодо оформлення ювелірних прикрас. Вперше колекція була публічно показана в 1971 році та практично одразу ж перепродана за досить високими цінами (1,2 млн. дол.)** З часом у 1999 році Фонд «Гала – Сальвадор Далі» викупив дорогоцінну колекцію за 900 млн. песет (5,5 млн. евро). Цей приклад свідчить, наскільки може бути успішним тандем талановитих авторів: художника та ювеліра.

Сьогодні 39 ювелірних прикрас відомого майстра ювеліра Карлоса Алемані знаходяться у виставковому залі театру-музею в Фігерасі (Іспанія).

* Драгоценный мир Дали и Гала. http://www.dali-genius.ru/jewelry.html

** П. Мур. Живой Дали. http://www.mir-dali.ru/library/zhivoy-dali47.html

image_pdfimage_print
Всесвітній день ювеліра