Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2015 р. № 871-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2015 році Всеукраїнського тижня права» Науково-дослідним інститутом інтелектуальної власності НАПрН України проведено наступні заходи в період з 07 грудня 2015 р. по 12 грудня 2015 р.:

1. День відкритих дверей, присвячений Всеукраїнському тижню права, в рамках якого була проведена презентація виданих Інститутом видань.

Захід проведено 7 грудня 2015 р. на базі НДІ ІВ НАПрНУ із залученням представників органів виконавчої влади (у першу чергу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Державної служби інтелектуальної власності), органів місцевого самоврядування, громадських організації (як українських, так і міжнародних), представників науки та освіти, спеціалістів зі сфери інтелектуальної власності, практикуючих юристів тощо.

2. Засідання Ради молодих вчених щодо обговорення проблем права інтелектуальної власності у контексті захисту прав людини.

Засідання проведено 8 грудня 2015 р. на базі НДІ ІВ НАПрНУ із залученням представників органів виконавчої влади (у першу чергу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Державної служби інтелектуальної власності), аспірантів та здобувачів, студентів, спеціалістів зі сфери інтелектуальної власності, практикуючих юристів громадських організації (як українських, так і міжнародних) тощо.

3. Круглий стіл на тему: «Право на свободу літературної, художньої, наукової і технічної творчості в системі прав людини. Авторсько-правовий аспект».

Круглий стіл проведено 10 грудня 2015 р. на базі НДІ ІВ НАПрНУ із залученням представників органів виконавчої влади (у першу чергу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Державної служби інтелектуальної власності), громадських організації (як українських, так і міжнародних), представників академічної науки та освіти, спеціалістів зі сфери інтелектуальної власності, практикуючих юристів тощо.

4. Видання збірника наукових праць «Право інтелектуальної власності» (випуск 13), присвячений Всеукраїнському тижню права.

Збірник містить наукові праці з питань, пов’язаних з правовим захистом інтелектуальної власності. Наукові статті відображають певні наробки фахівців інституту, отримані за наслідками досліджень, проведених у 2015 році, і в яких досліджуються проблеми охорони та захисту авторського права в умовах сучасного технологічного розвитку. Збірник розрахований для науковців, аспірантів і практичних працівників сфери інтелектуальної власності.

5. Презентація  соціального освітнього проекту НДІ ІВ “Копірайт грамотність”.

Метою заходу було сприяння поширенню інформації про інтелектуальну власність серед молоді та студентства, підвищення правової культури майбутньої інтелектуальної еліти нашої країни. В рамках проекту були представлені соціальні відеоролики та серія плакатів, що покликані приверну увагу молоді до проблеми піратства та плагіату, спонукати дотримуватися авторського права, користуватися ліцензійним контентом.

Зазначені заходи та результати обговорення будуть розміщені у науково-практичному журналі «Теорія і практика інтелектуальної власності» з метою широкого інформування громадськості.

image_pdfimage_print
Відбувся Всеукраїнський тиждень права у 2015 році