18–19 жовтня 2016 року в Києві проведено регіональний семінар Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) для малих і середніх підприємств з питань формування поваги до інтелектуальної власності (ІВ). Захід організовано ВОІВ та Державною службою інтелектуальної власності України (ДСІВ) за підтримки Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності » (Укрпатент).

Перший тематичний блок семінару було присвячено останнім розробкам та напрацюванням ВОІВ, спрямованим на підтримку малих і середніх підприємств (МСП). Модератор семінару , керівник програм департаменту ВОІВ з питань співробітництва з країнами з перехідною економікою та розвиненими країнами Євгеній Сесицький зазначив, що одною з основних задач на сучасному етапі ВОІВ визначає забезпечення розвитку інноваційної та творчої діяльності на базі збалансованої міжнародної системи ІВ. Одним з ключових завдань організації є розвиток глобальних послуг з ІВ, сприяння створенню країнами національних стратегій з ІВ, розширення міжнародного співробітництва в питаннях формування поваги до ІВ. У цьому сенсі позитивним зрушенням є те, що з лютого 2016 року Укрпатент розпочав виконання функцій Міжнародного пошукового органу (ОМПЕ) та Органу міжнародної попередньої експертизи (ОМПЕ). Представник ВОІВ зазначив також, що вже декілька років поспіль Україна покращує свої позиції в Глобальному інноваційному індексі й станом на 2016 рік посідає в ньому 56-е місце з 128 країн-учасників.

В роботі семінару взяв участь позаштатний консультант Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, завідувач лабораторії правового забезпечення розвитку науки і технологій НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, канд. екон. наук, доцент Г.О. Андрощук.

Доповідачі семінару люб’язно погодилися надати свої доповіді для розміщення на веб-ресурсах ДСІВ та Укрпатенту.

image_pdfimage_print
Відбувся регіональний семінар Всесвітньої організації інтелектуальної власності для малих і середніх підприємств з питань формування поваги до інтелектуальної власності