15 липня 2014 р. в Прес-центрі Інформаційного агентства ЛІГАБізнесІнформ (Київ, вул. Шамрила, 23) відбувся Прес-брифінг: “Боротьба з патентними тролями в Україні: реалії та перспективи”.

На сьогодні в Україні патентний троллінг вже давно перейшов у сферу окремого прибуткового бізнесу від якого страждають як суб’єкти ЗЕД-і мпортери, втрачаючи прибутки так і Держмитслужба, якій доводитися виступати в якості співвідповідача в суперечках. “>Поштовх розвитку такого виду бізнесу дало недосконале українське законодавство.
У зв’язку з підписанням економічної частини Угоди з ЄС Україна буде зобов’язана імплементувати європейські правила реєстрації об’єктів ІВ, які викорінять патентний троллінг як явище. Держслужба інтелектуальної власності вже розмістила на своєму сайті проект Закону, який частково спрямований на імплементацію норм ЄС. “>Тепер останнє слово мають сказати законодавці.

Круглий стіл пройшов в рамках ініціативи “Закон для всіх” компанії ЛІГА: ЗАКОН, яка об’єднала на своєму майданчику всі зацікавлені сторони і пропонує бізнесу і влади вступити в новий, конструктивний діалог з метою – повернути український бізнес в цивілізоване правове поле.

Питання, що обговорювались на прес-брифінгу:

– Чому в Україні можна зареєструвати чужий промисловий зразок і не нести за це відповідальність?
– Механізм реєстрації об’єктів ІВ у митному реєстрі: основні проблеми;

– Патентні тролі – одна з основних проблем суб’єктів ЗЕД;

– Сучасні методи боротьби з патентним троллінгом;

– Проект закону про внесення змін до Закону “Про охорону прав на промислові зразки”.

Що нового готує він ринку ІВ?

– Вимоги ЄС щодо реєстрації промзразка: чи зможе їх виконати Україна?

– Механізми боротьби з патентними тролями і сквоттерами, закладені в Угоді ЄС?
Чи зможе Україна їх виконати?

В роботі прес-брифінгу взяв участь і виступив в обговоренні завідувач лабораторії правового забезпечення розвитку науки і технологій НДІ інтелектуальної власності НАПрН України канд. екон. наук, доцент Г.О. Андрощук

image_pdfimage_print
Відбувся Прес-брифінг: “Боротьба з патентними тролями в Україні: реалії та перспективи”