1 березня  2018 р. в Києві (пров. Ярославський, буд. 1/3, Hub 4.0,  3-й поверх, зал Еvolution) відбувся круглий стіл за участю представників влади, бізнесу, науки, освіти та громадських організацій. «Інструменти підтримки інновацій у реальному секторі економіки: адаптація європейського досвіду до українських  реалій».

Організаторами та співорганізаторами заходу виступили: ГО Агенція Європейських Інновацій, Асоціація підприємств  промислової автоматизації України, ТОВ «Юнівей Консалтинг-Груп» за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та ключових українських  організацій у сфері інновацій.

Круглий стіл проводився в рамках проекту «Посилення впливу громадськості на євроінтеграційні процеси у сфері науково-технічного та інноваційного розвитку України», який виконує ГО Агенція Європейських Інновацій АЄІ під парасолькою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в межах грантової компоненти проекту «Громадська синергія».

Основні питання, що обговорювались: Сучасні  форми  співпраці між бізнесом, наукою, освітою, громадянським суспільством та владою у сфері науково-технічного і інноваційного розвитку; Європейський досвід вирішення проблем доступу МСП до фінансування: Шляхи формування національної інноваційної екосистеми:; Модель діяльності інноваційних кластерів (кейс АППАУ); Використання в Україні європейських інструментів підтримки інноваційної діяльності; Плани МОНУ, МЕРТ, КМУ щодо формування інструментів підтримки інноваційної діяльності в Україні та розробки стратегії розвитку інновацій.

Очікуваний результати кругло столу: підготовка пропозицій: до парламентських слухань на тему: “Національна інноваційна система: стан та законодавче забезпечення розвитку”, які заплановано провести 21 березня 2018 року; до Кабінету Міністрів  України щодо діяльності фонду  підтримки інновацій; до Міністерства освіти і науки України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України щодо інструментів підтримки інновацій у реальному секторів економіки.

В роботі круглого столу взяв участь і виступив на тему  «Інтелектуальна власність в Національній інноваційній системі». Г.О. Андрощук – позаштатний консультант Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, головний науковий співробітник, завідувач лабораторії правового забезпечення розвитку науки і технологій  НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент.

image_pdfimage_print
Відбувся круглий стіл «Інструменти підтримки інновацій у реальному секторі економіки: адаптація європейського досвіду до українських реалій»