6 квітня 2017 року в залі засідань Колегії Міністерства юстиції України відбувся круглий стіл за міжнародною участю «Захист права інтелектуальної власності в онлайн Marketplace в Україні”. Організаторами заходу були Міжнародна асоціація з торгових марок (INTA) в Україні, Міністерства юстиції України та Науково-дослідний центр судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України.

З вітальним словом до учасників заходу звернулись Юрій Моісеєв – директор Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України, Наталія Ткаченко – начальник Управління експертного забезпечення правосуддя Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України, Владислав Федоренко – директор Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Мін’юсту, доктор юридичних наук, професор,  судовий експерт. Спеціальним гостем круглого столу була Наталія Юр’єва – юрист з інтелектуальної власності компанії Wargaming, розробника гри World of Tanks з Республіки Білорусії  

Метою круглого столу є пошук і обґрунтування шляхів розв’язання проблем захисту права інтелектуальної власність при торгівлі товарами на торгових онлайн-майданчиках (т. з. Marketplace), де свої товари та послуги пропонують приватні особи, а також ознайомлення з досвідом інших зарубіжних держав щодо захисту права інтелектуальної власності в маркет-плейсах

Серед питань, що обговорювались і викликали найбільший інтерес, були, зокрема, такі: законодавче регулювання організації та функціонування маркет-плейсів в Україні та за кордоном: досвід, проблеми, перспективи; ключові проблеми, пов’язані з порушенням права інтелектуальної власності в маркет-плейсах в Україні та за кордоном; шляхи і методи розв’язання проблем захисту права інтелектуальної власність при торгівлі товарами на онлайн-майданчиках; особливості притягнення до юридичної відповідальності розповсюджувачів контрафактної продукції через маркет-плейси; місія судових експертів у захисті права інтелектуальної власності учасників торгів у маркет-плейсах в Україні; як учасники ринку борються з недобросовісною конкуренцією та контрафактною продукцією в Україні та за кордоном (на прикладах конкретних справ).

В роботі  круглого столу  взяли участь представники органів державної влади і місцевого самоврядування науковці, судові експерти, патентні повірені, адвокати і юридичні компанії.

Учасники заходу обговорили проблеми захисту прав інтелектуальної власність при торгівлі товарами на онлайн-майданчиках, де свої товари та послуги пропонують приватні особи, а також ознайомились з досвідом Республіки Білорусь, щодо захисту прав інтелектуальної власності, обмінюватися думками і враженнями від проведеного заходу.

В роботі круглого столу  взяв участь і виступив в обговоренні зазначених проблем головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, канд. екон. наук, доцент  Г.О. Андрощук.

image_pdfimage_print
Відбувся круглий стіл “Захист права інтелектуальної власності в онлайн Marketplace в Україні”