24 червня 2014 р. в Торгово-промисловій палаті України відбувся круглий стіл «Проблемні питання, пов’язані з використанням можливостей Митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності, які охороняються відповідно до закону».

Захід проводився у зв’язку з нагальною проблемою масової недобросовісної реєстрації об’єктів прав інтелектуальної власності та поширених різноманітних тіньових схем імпорту товарів широкого вжитку в Україну та з метою посилення захисту прав інтелектуальної власності, протидії «патентному троллінгу» та налагодження «прозорості» імпорту в Україну.

Учасники круглого столу обговорили такі питання

1. Пропозиції щодо внесення змін до чинного Митного кодексу України, а також Порядку реєстрації ОІВ в Митному реєстрі, а саме:

А) Підстави для відмови у внесенні до Митного реєстру об’єктів інтелектуальної власності.

Б) Підходи до визначення тотожності та схожості об’єктів інтелектуальної власності, внесених до Митного реєстру, із зовнішнім виглядом товарів при здійсненні їхнього митного оформлення.

В) Документальне підтвердження прав на використання об’єктів інтелектуальної власності, внесених до Митного реєстру (листи, договори тощо).

Г) Своєчасне інформаційне забезпечення правовласників та користувачів об’єктів інтелектуальної власності, внесених до Митного реєстру.

Д) Практика притягнення до відповідальності за порушення митних правил.

2. Можливість інтеграції системи електронного декларування, яка існує в Україні, з Європейською автоматизованою системою ATLAS.

В роботі круглого столу взяли участь та виступили в обговоренні завідувач лабораторії правового забезпечення розвитку науки і технологій НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, канд. екон. наук, доцент Г.О. Андрощук і старший науковий співробітник П. А. Боровик.

image_pdfimage_print
Відбувся круглий стіл «Проблемні питання, пов’язані з використанням можливостей Митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності, які охороняються відповідно до закону»