З 20 по 21 листопада 2014 року в місті Києві на високому представницькому рівні за офіційної підтримки Антимонопольного комітету України та організації «EuroLawyer» відбувся ІV Форум України з питань конкуренції.Участь у заході взяли в.о. Голови Антимонопольного комітету України Микола Бараш, Голова Громадської ради при Антимонопольного комітету України, екс-Голова Комітету Олександр Завада, державний уповноважений Антимонопольного комітету України Сергій Шершун, а також представники конкурентних відомств провідних країн світу, а саме: заступник директора офісу з міжнародного співробітництва Федеральної торговельної комісії США Расселл Дамтофт, керівник підрозділу конкурентного законодавства та споживчої політики Конференції ООН із питань торгівлі та розвитку (ЮНКТАД) Хасан Какайя, керівник управління міжнародних зв’язків Генерального директорату з конкуренції Європейської комісії Бланка Родрігіс, заступник директора департаменту міжнародного співробітництва Комісії зі справедливої торгівлі Японії Юсуке Сакураі.

Під час заходу представники конкурентних відомств провідних країн світу, міжнародних організацій, бізнесу, громадськості та юристів у галузі законодавства про захист економічної конкуренції розглянули практичні аспекти імплементації розділу 10 «Конкуренція» Угоди про асоціацію України та ЄС, в т.ч. державну допомогу. Було здійснено також огляд рекомендацій міжнародних експертів щодо вдосконалення політики з розвитку конкуренції в Україні, презентовано громадськості висновки щодо практичних аспектів гармонізації українського законодавства про захист економічної конкуренції до законодавства Європейського Союзу у межах імплементації Угоди про асоціацію України та ЄС і вдосконалення окремих напрямів його правозастосування; практичні аспекти застосування штрафних санкцій до порушників законодавства про захист економічної конкуренції; розслідування антиконкурентних узгоджених дій на окремих ринках та механізми боротьби з ними, представлено практику розслідування недобросовісної конкуренції; удосконалення порядку отримання дозволів на концентрацію, використання практичного досвіду країн ЄС для вдосконалення регулювання.

Спікером Форуму (секція Практика розслідування недобросовісної конкуренції) був завідувач лабораторії правового забезпечення розвитку науки і технологій НДІ інтелектуальної власності НАПрН України канд. екон. наук, доцент Г.О. Андрощук

Серед основних питань, озвучених спікерами, були, у тому числі, функціонування конкурентних механізмів в умовах складної політичної і економічної ситуації в Україні та світі з метою врахування кращих світових практик при розгляді справ Антимонопольним комітетом України на соціально важливих ринках, зокрема, таких, як: нафтопродукти, лікарські засоби, продукти харчування, житлово-комунальні послуги та ін.

image_pdfimage_print
Відбувся ІV Форум України з питань конкуренції