16 лютого 2017 року в конференц-залі Верховної Ради України (вул. Грушевського 5,) відбулись слухання в Комітеті Верховної Ради України  з питань інформатизації та зв’язку з порядком денним: «Цифровий порядок денний для сучасної України» під головуванням Голови Комітету Олександра Данченка.   

Необхідність проведення комітетських слухань викликана тим, що сучасні умови потребують рішучих кроків щодо здійснення цифровізації України.

В роботі слухань взяли участь Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів, Заступника Глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків; народні депутати України; представників органів державної влади,  дипломатичного корпусу, об’єднань громадян, бізнесу, неурядових організацій, провідні фахівці та вчені.

Мета слухань: Посилити роль цифровізації для розвитку галузей економіки України, здійснити більш системні і цілеспрямовані дії щодо реалізації державної політики у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, підвищення кількості та якості надання послуг, активізація процесів входження України у європейський простір.

  На заході було презентовано документ «Цифровий порядок денний України 2020», розробка якого була ініційована та здійснена ГС «ХАЙ-ТЕК ОФІС УКРАЇНА» та групою експертів світових та вітчизняних лідерів ринку та представниками центральних органів виконавчої влади за сприяння та підтримки Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку та Адміністрації Президента України.

Проведення слухань на зазначену тему сприятиме розгортанню широкої суспільної дискусії, стимулюватиме прискорення впровадження цифрових технологів в усіх галузях економіки.

На слуханнях проаналізовано та обговорено актуальні питання розвитку цифрового суспільства в Україні, що потребують законодавчого врегулювання, узагальнено пропозиції із вдосконалення національної політики розвитку цифрового суспільства, уточнено пріоритети та механізми її реалізації.

Передбачається підготовка рекомендацій Верховній Раді України, Уряду України із здійснення заходів правового інформаційно-роз’яснювального, організаційного та технологічного характеру із активізації побудови цифрового суспільства в Україні.

В роботі слухань взяв участь позаштатний консультант Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної  власності НАПрН України, канд. екон. наук, доцент Г.О. Андрощук.

image_pdfimage_print
Відбулись комітетські слухання «Цифровий порядок денний для сучасної України»