24 жовтня 2017 року у Верховній Раді України відбулася перша науково-практична конференція “Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження”. У заході, організованому Комітетом Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку, Науково-дослідним інститутом інформатики і права  Національної академії правових наук України, факультетом соціології і права Національного технічного університету “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”, взяли участь народні депутати України, представники провідних наукових та навчальних закладів, фахівці та експерти.

Відкриваючи конференцію Голова Комітету з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко зазначив: “Тема Інтернету речей та цифрового світу є неймовірно актуальною, тому що ми живемо у період цифрової революції. До 2020 року об’єм цифрового трафіку збільшиться у 95 разів у порівнянні з 2005 роком. Погодьтеся, що у 2005 цей факт був якимось фантастичним. А сьогодні навіть вхідні двері вашої домівки можуть бути підключеними до Інтернету та керувати безпекою дому”. За словами голови Комітету, “Інтернет речей є найперспективнішою технологією останніх років, яка створює сотні нових продуктів та послуг, є фундаментом для створення нових компаній та навіть ринків. «Іноді ми самі вже не замислюємося над тим, що частиною світу Інтернету речей.

За прогнозами аналітиків RnR Market, об’єм ринку Інтернет речей до 2020 року сягне 947 млрд. доларів. Який ще сегмент може похвалитися такими неймовірними темпами зростання?

Україна може відхватити свій великий шмат від цього цифрового пирога. Для цього ми маємо інтелектуальні ресурси, досвід вже вдалих реалізованих проектів (найвідоміший Petcube, який залучив 3,8 млн доларів венчурних інвестицій), швидкісні мобільні мережі, відкритий ринок для розвитку мобільних фінансових послуг”, – додав О.Данченко. Голова Комітету висловив сподівання, що у найближчому майбутньому держава все ж таки отримає власну повноцінну стратегію розвитку цифрової економіки, яка буде обов’язковою для всіх ланок державної влади.

Учасники конференції заслухали низку доповідей та обговорили правові проблеми Інтернету речей, методологічні проблеми впорядкування відносин у сфері Інтернету речей, загрози безпеці у сфері Інтернету речей: проблеми, виклики та державний вплив, проблеми реалізації концепції Інтернет речей “розумний будинок”, безпека пристроїв Інтернету речей, проблеми забезпечення права на придатність при використанні технологій «Інтернет речей», ризики порушень прав людини, Інтернет речей і сучасні системи автоматизованого прийняття рішень у податкових правовідносинах, правові проблеми впровадження технології Інтернету речей, Дорожньої карти законодавчих ініціатив тощо.

В роботі науково-практичної конференції взяв участь і виступив на пленарному засіданні з доповіддю «Інтернет речей і охорона інтелектуальної власності: нові виклики» головний науковий співробітник, завідувач лабораторії правового забезпечення розвитку науки і технологій НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, канд. екон. наук,  доцент Г.О. Андрощук.

Під час науково-практичної конференції також відбулися стендові виступи та дискусії.

image_pdfimage_print
Відбулася перша науково-практична конференція “Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження”