28 березня 2016 року відбулася Міжнародна конференція «Законодавство про аудіовізуальні послуги: європейські стандарти та перспективи в Україні», організована Комітетом Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, Національною радою з питань телебачення і радіомовлення, Державним комітетом телебачення і радіомовлення України.

В ході Конференції розглянуто проект закону України, що передбачає викладення чинного Закону України «Про телебачення і радіомовлення» в новій редакції під назвою «Про аудіовізуальні послуги». Ухвалення законопроекту є частиною зобов’язань України відповідно до Угоди про Асоціацію між Україною та ЄC, спрямованих на приведення законодавства України, зокрема, до Директиви ЄС про координацію окремих положень щодо надання аудіовізуальних медіапослуг. Водночас, внесення змін до Закону є нагальною потребою часу, коли звична сфера трансляції (ретрансляції) програм (передач) мовлення все більше переходить в площину цифрового телебачення і радіомовлення, у зв’язку з чим з‘являються нові правовідносини, що потребують їх врегулювання.

В рамках заходу учасникам презентовані матеріали щодо пропозицій до ліцензування та реєстрації у сфері аудіовізуальних медіапослуг, вимог до змісту аудіовізуальної інформації, а також відповідальності за порушення законодавства.

Міжнародні представники (експерти Ради Європи Ад ван Лун, Пеггі Вальке) розповіли про європейський досвід, надали рекомендації та відповідні на питання, порушені аудиторією.

У заході брали участь народні депутати України, представники органів державної влади, телерадіоорганізацій, громадськості, а також представники відділу авторського права і суміжних прав Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності: Ольга Мацкевич та Валентина Троцька. Участь у Конференції дала можливість поспілкуватися з міжнародними експертами на предмет поширення цифрового контенту в медійному просторі, а також взяти участь в обговоренні дискусійних питань.

Джерело: Національна рада України з питань телебачення і ра

image_pdfimage_print
Відбулася Міжнародна конференція «Законодавство про аудіовізуальні послуги: європейські стандарти та перспективи в Україні»