26 червня 2017 року під керівництвом державного уповноваженого Антимонопольного комітету України Агії Загребельської відбулася робоча зустріч «Дослідження впливу Митного реєстру об’єктів прав інтелектуальної власності на ринки оптової та роздрібної торгівлі товарами, в т.ч. через мережу Інтернет на прикладі ринку постачання та реалізації мобільних телефонів (смартфонів. На заході були присутні представники  Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Державної фіскальної служби України, Європейської бізнес асоціації, Спілки Українських Підприємців, представники виробників електронної техніки патентні повірені та інші учасники ринку та науковці.

   Під час зустрічі учасниками було обговорюворено низку питань, що стосувались: з’ясування мети запровадження Митного реєстру об’єктів прав інтелектуальної власності та його вплив на конкуренцію; виявлення проблемних питань, які призвели або можуть призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції на ринку послуг роздрібної та оптової торгівлі через мережу Інтернет, зокрема, мобільними телефонами; хто оцінює достатність доказів для прийняття рішення про наявність ознак порушень та відповідно призупинення оформлення товарів? чи всі оригінальні товари, що ввозяться імпортерами не зазначеними в Митному реєстрі, автоматично підозрюються в контрафактності? ознаки контрафактного товару, механізм визначення товару таким? алгоритм дій (документи, що необхідно подати) суб’єктів господарювання для убезпечення зупинення митного оформлення оригінального товару, що імпортується та міститься в реєстрі, якщо він завозиться: суб’єктом, зазначеним правовласником у пункті 5 заяви; суб’єктом, зазначеним правовласником у пункті 7 заяви.

  Учасники робочої зустрічі у ході обговорення зазначили позитивні та негативні аспекти, що виникли або загострились після запровадження Митного реєстру, за наслідком особливостей правозастосування митного законодавства та законодавства з питань інтелектуальної власності всіма зацікавленими особами. Узагальнено результати анкетування учасників зустрічі з проблемних питань. Більшість учасників надали такі відповіді:

1. Потребує доопрацювання визначення «контрафактні товари» у Митному кодексі України.

2. Митний реєстр є дієвим механізмом боротьби з контрафактною продукцією.

3. Міжнародний принцип вичерпання прав є більш вигідним для України.

4. У разі призупинення розмитнення товарів, зазначених в Митному реєстрі, питання було вирішено шляхом звернення  до суду, домовленістю з правовласником.

 В робочій зустрічі взяв участь і виступив з доповіддю  «Паралельний імпорт і режим вичерпання прав:проблеми регулювання»  заступник Голви Комітету з питань захисту від недобросовісної конкуренції Громадської ради при Антимонопольному комітеті України, завідувач лабораторії правового забезпечення розвитку науки і технологій НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, канд. екон. наук, доцент  Г.О. Андрощук.

image_pdfimage_print
Відбулась робоча зустріч «Дослідження впливу Митного реєстру об’єктів прав інтелектуальної власності на ринки оптової та роздрібної торгівлі товарами, в т.ч. через мережу Інтернет на прикладі ринку постачання та реалізації мобільних телефонів (смартфонів)»