18 вересня 2017 року в Торгово-промисловій палаті України (вул. Велика Житомирська, 33) в рамках проекту «Підвищення інвестиційної привабливості України та конкурентоспроможності регіонів» відбулась конференція «Підприємництво – Інновації – Регіональний розвиток». Мета конференції – підвищення інвестиційної привабливості України та конкурентоспроможності регіонів за рахунок інноваційного і регіонального розвитку. Конференцію організовано Міністерством розвитку Республіки Польща разом із партнерами: Польським агентством інвестицій і торгівлі PAIiIH. Українські партнери заходу: Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерство економічного розвитку та торгівлі України, Державна інноваційна фінансово-кредитна установа.  

Захід зібрав відомих польських та українських спікерів і створив платформу для комунікації між представниками центральних та місцевих органів виконавчої влади і всіх зацікавлених сторін. В ході конференції учасники дізнались про польський досвід функціонування стартапів та фондів, а також розвиток інфраструктури для бізнесу шляхом створення технологічних парків й інкубаторів.

В рамках заходу відбулась: презентація Програми польської допомоги задля розвитку; розмови про стартапи і фонди в Польщі; інфраструктуру для бізнесу в Польщі (технологічні парки, інкубатори); оголошення про конкурс проектів та роботу в тематичних групах: Регіональна політика і агентства регіонального розвитку; Підтримка МСП – Фінансові інструменти – потреби українських стартапів; Сприяння інвестиціям та торгівлі.

 Оголошено конкурс i відбулась презентація особливостей процедури відбору найкращих проектів, відібраних в рамках набору в Україні. Тематика конкурсу охоплює тематичні групи: штучний інтелект, безпека, ІКТ, life science, інженерія процесів.

Нова державна регіональна політика в Україні вже дала позитивні результати. У більшості регіонів активізувалася економічна діяльність, відновилося зростання в ключових сферах: промисловості, будівництві, капітальних інвестиціях. Щоб прискорити це зростання маємо переходити на інноваційну економіку, генерувати та використовувати новітні технології, можливості наукомісткого виробництва, а також розвивати людський капітал. Про це сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода під час виступу на конференції: За його словами для підвищення рівня інноваційної та інвестиційної спроможності регіонів, що визначено однією з операційних цілей Державної стратегії регіонального розвитку до 2020 року, необхідно:

  • осучаснити інноваційну інфраструктуру, зокрема розвивати технополіси, технопарки, центри трансферу технологій, інноваційні кластери, організації та установи, які сприяють створенню інновацій;
  • розвивати інноваційну освіту та культуру, в тому числі розвивати механізми комерціалізації результатів наукових робіт, співробітництва державного та недержавного наукового сектору з реальним сектором економіки;
  • стимулювати промисловців та підприємців до запровадження новітніх технологій.

В роботі конференції взяв участь головний науковий співробітник, завідувач лабораторії правового забезпечення розвитку науки і технологій НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, канд. екон. наук,  доцент Г.О. Андрощук.

image_pdfimage_print
Відбулась конференція «Підприємництво – Інновації – Регіональний розвиток»