10 квітня 2017 року в будинку парламенту України (вул. Банкова, 6-8)
відбулась конференція: «IT бізнес в культурному середовищі України. Діалог бізнесу та влади»

Конференція,  організована Комітетом з питань інформатизації та зв’язку Верховної Ради України, відбулася за сприяння Асоціації «Ліга Інформаційних Технологій».

Серед учасників конференції були присутні: народні депутати України, директора провідних IT компаній України (вендори, дистриб’ютори, інтегратори), представники Кабінету Міністрів України, установ та організацій сфери культури, вищих навчальних закладів, міжнародних організацій, засобів масової інформації.

 Захід організовано з метою вироблення  рішень IT – компаній, спрямованих на збереження культурної спадщини (інформаційні системи, реєстри пам’яток архітектури, архіви, їх оцифрування, тощо); виявлення проблем, що  існують в IT – співтовариства; проведення діалогу і взаємодії з органами влади.

З вітальним словом до учасників звернувся голова Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко. Він, зокрема, зазначив, що сьогодні IT бізнес – це найдинамічніша галузь в Україні. У ній задіяно понад 300 тисяч людей, висококваліфікованих та освічених фахівців. Велика кількість підприємств мають філії за кордоном, а закордонний ІТ бізнес представлений в Україні. Активно йде процес обміну фахівцями Сходу та Заходу. Фактично ця галузь є мостом між Європою та Україною. Є всі підстави стверджувати, що галузь ІТ є «драйвером» культурних змін.

 На конференції було розглянуто питання використання ІТ у збереженні культурної спадщини України, організаційні заходи в цьому напрямку. Конференція складалася з трьох частин. Перша частина – це теоретичне підґрунтя використання ІТ в культурному житті країни. Різноманітні організаційні заходи в збереженні історичних пам’яток країни, юридичні моменти. Міжнародний досвід. Участь ІТ компаній в культурних заходах.  Погляд на проблеми культурного життя країни з боку ІТ. 
Друга частина – це практичне використання ІТ: створення інформаційних систем, використання різноманітних систем безпеки у збереженні культурної спадщини, контроль та моніторинг стану пам’яток архітектури та інших культурних цінностей, створення та ведення реєстру культурних цінностей, web-технології. Третя частина – це діалог між ІТ компаніями та владою, щодо вдосконалення взаємодії між ними в питанні збереження культурної спадщини (заохочення компаній, вдосконалення юридичної бази, інше). Безпосереднє спілкування з політиками, народними депутатами, членами уряду, представниками Кабінету Міністрів, міністерств та відомств. 

Програму ЄС- Східного партнерства  “Культура і креативність” презентував її керівник Тім Вільямс. Про економічний імпакт культури, креативну економіку, як  ключовий фактор збалансованого розвитку, говорила Оксана Мельничук, президент компанії PromCom

 За словами учасників заходу ІТ-бізнес ще недостатньо представлений у культурному середовищі України. Натомість   використання ІТ та побудова різноманітних інформаційних систем у проектах розвитку та збереженні культурного надбання  можуть бути корисними. DATA центри, інформаційні системи, побудова цифрових систем відеоспостереження та й взагалі застосування  апаратно-програмного комплексу галузі повинно  відбуватися  повною мірою. Український політикум сприймає ІТ бізнес не зовсім правильно. Політики використовують можливості, які надає їм галузь, але діалогу та сприяння цій галузі фактично немає.

В роботі конференції та обговоренні проблем взяв участь позаштатний консультант Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, завідувач лабораторії правового забезпечення розвитку науки і технологій НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, канд. екон. наук, доцент  Г.О. Андрощук.

image_pdfimage_print
Відбулась конференція: «IT бізнес в культурному середовищі України. Діалог бізнесу та влади»