24-26 жовтня 2013 року в Києві на базі Інституту післядипломної освіти Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулась Друга національна науково-практична конференція з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу з міжнародною участю «За кожне життя – разом!». Конференція була організована Державною службою України з питань протидії ВІЛ-інфекції/Сніду, Міністерством охорони здоров’я України, Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні.

Мета конференції визначити стратегічні кроки України, спрямовані на випередження епідемії ВІЛ-інфекції, з позицій державного управління, економічної та клінічної спроможності та доступу до лікування в умовах скорочення зовнішніх ресурсів.

В роботі конференції взяли участь представники центральних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, політики, науковці, голови регіональних рад з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. головні лікарі регіональних центрів профілактики та боротьби зі СНІДом, фахівці з питань лікування, правової охорони інтелектуальної власності, реєстрації лікарських засобів та їх закупівель, міжнародні експерти, представники громадянського суспільства та міжнародних організацій.

25 жовтня на секційному засіданні 8 «Стратегії зменшення вартості АРВ-препаратів в Україні» з доповіддю «Вплив правової охорони інтелектуальної власності на вартість АРВ-препаратів в Україні» виступили О.П. Орлюк – директор НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, доктор юрид. наук, професор, член-кор. НАПрН України і Г.О. Андрощук – завідувач лабораторії правового забезпечення розвитку науки і технологій НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, канд. екон. наук, доцент.

image_pdfimage_print
Відбулась Друга національна науково-практична конференція з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу з міжнародною участю «За кожне життя – разом!»