Колектив Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності НАПрН України з глибоким сумом сповіщає, що 21 квітня 2014 року на 75 році життя не стало відомого науковця, співробітника нашого Інституту Кращенка Валерія Петровича, який був одним з організаторів створення та розвитку національної системи охорони інтелектуальної власності, визнаним патентознавцем, винахідником (понад 30 патентів), автором понад 150 наукових праць.

Свою трудову діяльність Кращенко В.П. почав 1958 р. у м. Житомирі. З 1959 р. по 1962 р. служив у лавах Радянської Армії.

1967 р. закінчив механіко-машинобудівний факультет Київського політехнічного інституту.

Бажання стати науковцем привело Валерія Петровича до Житомирського загальнотехнічного факультету Київського політехнічного інституту, де він працював у 1968 — 1972 р.р. Далі було навчання в аспірантурі Інституту проблем міцності Академії наук України, де він пройшов шлях від молодшого наукового співробітника до провідного наукового співробітника. 1977 року захистив дисертацію та отримав науковий ступінь кандидата технічних наук. 1982 році Валерію Петровичу було присвоєно вчене звання старшого наукового співробітника.

З 27 травня по 21 червня 1986 року брав участь у роботах з ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

З 1992 року працював на посадах консультанта, начальника управління та заступника Голови Державного патентного відомства України.

З 1996 року начальник управління правового забезпечення та соціальних проблем Державного комітету України з питань науки, техніки та промислової політики, заступник начальника головного управління, головний спеціаліст Міністерства України у справах науки і технологій.

З 2000 р. працював заступником директора з питань науки ДП Науково-технічний центр «Орт». Далі ‒ провідний науковий співробітник, заступник завідувача прогнозно-аналітичного інформаційного центру Українського інституту науково-технічної і економічної інформації.

З 2001 р. по 2004 р. працював вченим секретарем НДІ інтелектуальної власності АПрН України. 2000 р. йому було присвоєно кваліфікацію судового експерта з правом проведення експертиз, пов’язаних з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності.

2005 р. повернувся до наукової діяльності і працював провідним науковим співробітником НДІ інтелектуальної власності НАПрН України.

Рішенням Київради 8 червня 1982 р. Кращенка В.П. нагороджено медаллю «В пам’ять 1500-річчя Києва», також рішенням Київради 27 березня 1989 р. було нагороджено медаллю «Ветеран праці».

Значний внесок зроблено Валерієм Петровичем у створення законодавчих основ у сфері охорони інтелектуальної власності, особливо за роки незалежності України, як член авторських колективів від брав участь у розробці законів про охорону прав на винаходи і корисні моделі, знаки для товарів і послуг, про наукову і науково-технічну експертизу тощо.

Кращенко В.П. мав заслужений діловий авторитет як серед співробітників Інституту, так і за його межами. Постійно поєднував наукову діяльність із практичною роботою, виступав з лекціями на науково-практичних семінарах та конференціях, викладав у вищих навчальних закладах. Валерій Петрович завжди був улюбленим наставником молодих науковців, людиною, чия працелюбність, енергія і доброзичливість були прикладом для колег та учнів.

Світла пам’ять про Валерія Петровича Кращенка завжди житиме в наших серцях.

Колектив Інституту висловлює глибоке співчуття близьким та рідним померлого.

image_pdfimage_print
ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ