Колектив Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності НАПрН України з глибоким сумом сповіщає, що 04 серпня 2015 року на 76 році життя не стало відомого науковця, вченого секретаря нашого Інституту Нежиборця Володимира Івановича, який стояв у витоків створення нашого Інституту та своєю багаторічною працею сприяв розвиткові національної системи інтелектуальної власності.

Володимир Іванович мав нелегке дитинство, адже народився 14 липня 1940 року, був дитиною війни. Прийшов у цей світ у славному українському місті Черкаси, з якого дуже швидко батьки його вивезли, однак любов до якого проніс через усе життя й повертався в останні роки постійно. Недаремно саме за його участі Інститут проводив щорічні конференції з інтелектуальної власності спільно з Черкаським національним університетом імені Богдана Хмельницького. З 1957 до 1962 року Нежиборець В.І. навчався в Київському інженерно-будівельному інституті. Після закінчення інституту за розподілом був направлений на підняття Цілини, до м. Кустанай (Казахстан), в будівельний трест № 2, в якому працював на посадах майстра, виконроба, старшого виконроба, а у 1965 році повернувся назад до України. Тут він продовжив свою професійну діяльність й працював з 1965 по 1968 рік у тресті № 3 Головміськбуду м. Києва начальником планово-виробничого відділу.

Починаючи з 1969 року Володимир Іванович назавжди віддав своє життя поклику науки. Використовуючи свій виробничий досвід, він перейшов до Науково-дослідного економічного інституту Держплану УРСР (пізніше – Мінекономіки України), в якому працював на посадах старшого та провідного наукового співробітника до серпня 2000 року, до виходу на пенсію. У 1973 році захистив кандидатську дисертацію з економіки, а у 1992 році отримав звання старшого наукового співробітника.

Маючи шалену енергію, у жовтні 2000 року поступив на роботу до Українського інституту науково-технічної і економічної інформації на посаду провідного наукового співробітника. Пізніше обіймав посади заступника завідуючого центру прогнозно-аналітичного центру, завідуючого центру інтелектуальної власності і освіти.

Із квітня 2003 року Володимир Іванович пов’язав свою професійну діяльність з Науково-дослідним інститутом інтелектуальної власності Академії правових наук, де із 2004 року став беззмінним вченим секретарем. За свій життєвий шлях написав понад 150 робіт, спочатку з економіки будівництва, а пізніше – з економіки інтелектуальної власності та інноваційної діяльності. Його вважали найкращим й найдосвідченішим вченим секретарем наукових інститутів у лавах академії. Адже Володимир Іванович міг відповісти на будь-яке запитання, підготувати документи будь-якої складності, надати консультацію.

Багато років присвятив популяризації знань з інтелектуальної власності та інновацій, завжди брав активну участь у підготовці та проведенні щорічних галузевих конференцій, що провадилися по усій Україні – від Києва до Одеси, від Криму до Черкас. Протягом тривалого й складного трудового шляху Володимир Іванович за свою професійну та сумлінну працю отримував численні подяки, у т.ч. й у сфері інтелектуальної власності. Рішенням Президії НАПрНУ Нежиборцю В.І. 28.04.2009 р. було оголошено подяку за сумлінну працю, високу трудову дисципліну та активну участь у діяльності колективу.

Нежиборець В.І. користувався заслуженим авторитетом та глибокою повагою не лише серед співробітників Інституту, але й за його межами. Справжній товариш, безкінечно добра, порядна, чесна, інтелігентна людина. Вів активний спосіб життя, займався спортом, був душею будь-якої компанії. У нього було ще так багато творчих планів й задумів, які він сподівався реалізувати протягом свого довгого життя…

Колектив Інституту висловлює глибокі співчуття близьким та рідним померлого. Для нас усіх це непоправна втрата.

Коментарі

5 серпня 2015
АНТОНЮК Н.И.
Светлая память о хорошем человеке и соболезнование большой утраты его родным и близким.
image_pdfimage_print
ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ