Колектив Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності НАПрН України з глибоким сумом сповіщає, що 9 грудня 2014 року на 63 році життя не стало відомого науковця, одного з засновників Інституту Крайнєва Петра Павловича. Петро Павлович був одним з організаторів створення та розвитку національної системи охорони інтелектуальної власності, визнаним патентознавцем, автором понад 100 наукових праць.

Свою трудову діяльність П.П. Крайнєв почав 1972 році у Київському технологічному інституті харчової промисловості. Професійну діяльність у галузі патентознавства розпочав під час роботи у патентно-ліцензійному відділі Міністерства вищої освіти УРСР (1980 р.). Тривалий час викладав у Київському інституті патентознавства (1980-1990 рр.).

З 1996 р. по 1999 р. працював директором Науково-дослідного центру патентної експертизи.

У 1999 р. за ініціативою Петра Павловича було утворено Інститут промислової власності, який він і очолив.

Працюючи в Науково-дослідному інституті інтелектуальної власності Академії правових наук України, Петро Павлович був одним з ініціаторів введення нової судово-експертної спеціальності в Україні (2002 р.) – експертиза, пов’язана з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності. У 2005 р. очолив новоутворений Науково-дослідний центр судової експертизи з питань інтелектуальної власності Мін’юсту України.

П.П. Крайнєв був ініціатором заснування і першим головним редактором науково-практичних журналів «Інтелектуальна власність» (1998-2000 рр.) та «Інтелектуальний капітал» (2002-2005 рр.).

Консультант Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти.

Співголова комісії інтелектуальної власності й трансферу технологій Українського національного комітету Міжнародної торгової палати, суддя третейського суду.

За підготовку й видання підручників для студентів юридичних спеціальностей вищих закладів освіти йому присуджена премія імені Ярослава Мудрого.

Нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

Значний внесок зроблено Петром Павловичем у створення законодавчої бази охорони інтелектуальної власності в Україні, як член авторських колективів він брав активну участь у розробці законодавчих основ національної системи охорони інтелектуальної власності.

Петро Павлович залишиться у нашій пам’яті як видатний науковець, талановитий організатор, принциповий та людяний керівник.

Колектив Інституту висловлює глибокі співчуття близьким та рідним померлого.

image_pdfimage_print
ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ