Робоча група Конгресу США по протидії міжнародному піратству («The Congressional International Anti-Piracy Caucus», нова назва «The International Creativity and Theft-Prevention Caucus») 24 червня 2014 року опублікувала доповідь “2014 International Piracy Watch List” зі списком країн, де спостерігається високий рівень піратства в сфері авторського права і суміжних прав (http://scribd.com/doc/231134282/International-Creativty-and-Theft-Prevention-Caucus-2014-Watch-List).

До списку ввійшли чотири країни: Китай, Росія, Швейцарія та Індія. Як зазначено у доповіді, цей список є не повним. Перелік розміщений з метою привернути увагу до проблем із захистом авторського права і суміжних прав у зазначених країнах, а також вказати на позитивні зрушення, що відбуваються в окремих країнах. Так, у доповіді поінформовано, що такі країни як Італія та Філіппіни, які довгий час перебували у списку піратських країн, протягом останнього року вжили ефективних заходів, спрямованих на посилення захисту авторського права і суміжних прав. У доповіді по кожній із зазначених країн наведені підстави внесення до (виключення з) списку піратських країн.

Позитивною тенденцією є те, що із зазначеного переліку виключено Україну (нагадаємо, що у 2012 році країна поряд з Китаєм, Росією, Італією, Швейцарією, входила до цього антирейтингу).

Поряд з тим, згідно з останніми повідомленнями у ЗМІ, голландською компанією Considerati проведено дослідження скачування англомовних фільмів. У результаті моніторингу (з грудня 2013 року по червень 2014 року) сервісом MаrkMonitor досліджено активність користувачів по скачуванню фільмів мережі eDonkey и BitTorrent та отримані дані, що стали основою опублікованого звіту (Omdat Het Gratis is Consid CentERdat IViR Small).

Згідно з цим звітом антирейтинг склали 10 країн: Росія, США, Італія, Бразилія, Іспанія, Індія, Великобританія, Франція, Філіппіни, Україна. Як бачимо, Україна у цьому списку на 10 місті (http://ru.scribd.com/doc/230696705/Omdat-Het-Gratis-is-Consid-CentERdat-IViR-Small). Витяг із звіту наведено нижче.

image_pdfimage_print
Україна та списки піратських країн