27 березня 2017 р. на базі НДІ інтелектуальної власності НАПрНУ, за їх ініціативи, розпочав роботу ТРЕНІНГОВИЙ ЦЕНТР, який запросив слухачів на цикл тематичних тренінгів з питань інтелектуальної власності.

Тренінги розраховані на співробітників малих та середніх підприємств, дизайнерів, художників, представників інших творчих професій, науково-педагогічних працівників, аспірантів, здобувачів, студентів старших курсів, юристів-практиків.

З тематикою тренінгів можна ознайомитися на сайті НДІ інтелектуальної власності.

Відбувся перший із них: тренінг-інтенсив «Судова експертиза та експертні дослідження об’єктів права інтелектуальної власності»

Ведучий тренінгу: Сергій Анатолієвич Петренко – завідувач центру експертних досліджень НДІ ІВ НАПрН України, кандидат юридичних наук, доцент, судовий експерт.

До уваги слухачів була запропонована тема: як можна реалізувати можливості, надані законом, зокрема:

  • які види доказів є найбільш характерними у справах щодо порушення прав інтелектуальної власності;
  • в яких випадках виникає необхідність проведення судової експертизи об’єктів інтелектуальної власності;
  • які є підстави її призначення та види експертних досліджень;
  • хто є суб’єктами судово-правової діяльності у сфері інтелектуальної власності;
  • які є види експертних спеціальностей;
  • як на практиці здійснюється підготовка клопотання на проведення  експертного дослідження (практичні поради).

В тренінгу взяли участь 15 слухачів, серед яких: магістри у сфері права, представники юридичних компаній, науковці.

         За словами Сергія Петренка:

         Однією з особливостей судового захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності є те, що одним із джерел доказу у таких справах є висновок експерта, який грунтується на застосуванні спеціальних знань під час проведення судової експертизи. Розуміння тонкощів проведення судових експертиз у сфері інтелектуальної власності надасть змогу на законних підставах ефективно скористатися дієвими засобами захисту порушеного або оспореного особистого або майнового права інтелектуальної власності  представникам бізнесу, працівникам творчих професій, практикам у будь-якій сфері діяльності.

Зрозуміло, що це не всі питання, відповіді на які можна отримати на тренінгу, звичайно, у разі участі у ньому. Але жвава зацікавленість слухачів до питань, що розглядались на тренінгу та їх активна участь в його роботі, вказують на те що цей захід має надати неабияку допомогу для їх практичної діяльності.

image_pdfimage_print
Стартував тренінг з питань інтелектуальної власності