25 листопада 2014 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації, на своєму черговому засіданні визначила державне підприємство «Український державний центр радіочастот» (УДЦР) організацією, яка здійснюватиме централізоване технічне адміністрування персональних номерів та перенесених абонентських номерів (Адміністратор). Рішення прийнято в рамках наданих НКРЗІ повноважень, що визначено пунктом 5-2 статті 18 Закону України «Про телекомунікації» та підпунктом 17 пункту 4 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації.

Це рішення регулятора зумовлено наявністю у підприємства значного досвіду в адмініструванні даних у телекомунікаційних мережах та інформаційних системах, а також його готовністю забезпечити реалізацію даного проекту, що зазначено у відповідному листі УДЦР до НКРЗІ.

Визначенням Адміністратора Комісія відкриває шлях до нормативно-правового перезавантаження процедури впровадження нових послуг в мережах українських операторів. Для реалізації цих планів в серпні цього року була активізована діяльність Робочої групи з питань організації впровадження послуг із перенесення абонентських номерів та використання персональних номерів, до участі в якій були залучені представники зацікавлених органів виконавчої влади, найбільших операторів та вендорів, що працюють на вітчизняному ринку телекомунікацій, професійних асоціацій та громадських об`єднань. Під час засідань був визначений оптимальний технологічний алгоритм впровадження й надання послуг та знайдений спільний знаменник у вирішенні більшості спірних питань із врахуванням інтересів усіх учасників ринку.

Найближчим часом Комісія планує розглянути проекти необхідних для впровадження послуг нормативно-правових актів, що розроблені з урахуванням рекомендацій та досвіду Європейського Союзу. В НКРЗІ наголошують, що реалізація права споживачів на вільний вибір оператора телекомунікаційних послуг із збереженням абонентського номеру є невід’ємною частиною плану адаптації українських ринків до стандартів ЄС і має бути забезпечена на теренах України.

Джерело: НКРЗІ

image_pdfimage_print
Слідкувати за переносом номерів між операторами буде «Український державний центр радіочастот»