У лютому 2014 року на веб-сайті Міжнародного альянсу інтелектуальної власності (http://www.iipa.com/special301.html) (МАІВ) розміщено чергову інформацію щодо переліку країн у так званому “Спеціальному списку 301” (Special 301). Як і в минулому році відповідно до цього Списку, визначеного Офісом торговельного представника Сполучених Штатів (USTR), Україна зазначена у переліку як єдина “Пріоритетна зарубіжна країна” ( Priority Foreign Country). На думку США, не зважаючи на відповідні заходи, що вживаються Урядом України, захист прав інтелектуальної власності наразі не є ефективним.

Серед країн, які визначені в менш жорсткому переліку – «Країн пріоритетного спостереження» (Priority Watch List) наведені такі держави як: Аргентина, Чілі, Китай, Коста Ріка, Індія, Індонезія, Російська Федерація, Тайланд, В‘єтнам. Дві останні країни, включені до переліку у цьому році.

Нагадаємо, що відповідно до розділу 182 Торговельного акту США 1974 року передбачено, що Офіс торговельного представника США визначає країни, що не надають достатнього захисту прав інтелектуальної власності. Згідно зі Списком країни, які допускають найбільші порушення у законодавчих актах чи політичній практиці та цим справляють значні негативні наслідки (наявні чи потенційні) на відповідну продукцію США, і не схильні до проведення переговорів на засадах довіри для вирішення цих проблем, визначаються у якості “Пріоритетних зарубіжних країн”. До таких країн можуть застосовуватися торгівельні санкції з боку США.

Наведений Список на веб-сайті МАІВ є попереднім. Остаточний Список буде оприлюднений Офісом торговельного представника США протягом 30 днів після публікації щорічного Звіту МАІВ, який зазвичай видається близько 31 березня поточного року.

image_pdfimage_print
Пропозиції Міжнародного альянсу інтелектуальної власності до «Списку 301» у 2014 році