headband_1_1386242628У 2014 році Україна та світова спільнота широко відзначають 200-річчя від дня народження видатного українського поета і художника Т.Г. Шевченка. Цей рік постановою ЮНЕСКО проголошено роком Тараса Шевченка.

До визначної дати приурочено створення науково-освітнього веб-порталу «Тарас Шевченко» (kobzar.ua), який розпочав свою роботу 9 березня 2014 року, в день 200-річчя Кобзаря.

Ініціатором створення порталу виступила Мала академія наук України. У подальшому до роботи було залучено Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України, Національний музей Тараса Шевченка, Інститут телекомунікацій та глобального інформаційного простору НАН України, Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, Національний технічний університет “Київський політехнічний інститут” та інші організації.

Метою створення порталу є ознайомлення української і світової спільноти з усіма аспектами життя і творчості Т.Г. Шевченка. Завдяки науковій складовій порталу, усі його відвідувачі мають змогу проводити самостійні дослідження, обговорювати їх результати і поповнювати експозицію веб-ресурсу.

На сайті представлені відцифровані сторінки оригінальних рукописів Тараса Шевченка, архівні документи, що стосуються життя і творчості поета, ЭЭ-тури музеями та визначними місцями, пов’язаними з особою Кобзаря, художні, документальні фільми, теле- і радіопередачі, пісні на вірші Шевченка. Усім охочим доступні для перегляду 800 картин, ЭЭ5 з яких мають детальний опис.

Контент для порталу готували близько тисячі учених в Україні та за кордоном. Майже 100 іноземних інституцій – громадських організацій, університетів і посольств відгукнулися та надали інформацію про життя та творчість поета в їхніх країнах.

Розробники порталу сподіваються, що використання сучасних комунікаційних і комп’ютерних технологій, що були застосовані під час його створення, нададуть ширші можливості для нових відкриттів у галузі шевченкознавства.

Джерело: Національна академія наук України

image_pdfimage_print
Науково-освітній інтернет-портал, присвячений Тарасу Шевченку – результат роботи близько тисячі вчених в Україні та за кордоном