Дата: 15 січня, пов’язана з датою відкриття веб-сайту вільної енциклопедії

Засновники: Джиммі Вейлз (Jimmy Wales), Ларрі Сенгер (Larry Sanger)

Логотип: автори зображення П. Стансифер (Paul Stansifer), Д. Фрідленд (David Friedland)

Торгівельна марка: Wikipedia®

«Уявіть собі світ, в якому кожна людина може вільно ділитись знаннями всього людства», такі слова належать засновнику вільної енциклопедії Джиммі Вейлзу (Jimmy Wales), який разом з Ларрі Сенгером (Larry Sanger) 15 січня 2001 року відкрили веб-сайт «Вікіпедії» (англ. Wikipedia), назва якого походить від слів «вікі» та «енциклопедія», перше з яких у перекладі з гавайської мови означає «швидко».

Сьогодні Вікіпедія вважається однією з найбільш популярних довідників, що містить різноманітну інформацію в різних галузях науки, культури і мистецтва. Вона містить: більше 33 млн. статей, написаних 287 мовами*. Україномовна версія Вікіпедії створена в 2004 році. Перша довідкова стаття була присвячена поняттю «Атом». Сьогодні енциклопедія містить вже більше 547 000 статей і понад 248 000 користувачів**.

В основу проекту закладено колективну творчість, тобто кожен, хто має відповідні знання може створювати, редагувати, вдосконалювати інформацію на веб-сайті. Як сама енциклопедія у вигляді збірника творів, так й її наповнення (статті, замітки, фотографічні твори, твори образотворчого мистецтва тощо) є об’єктами авторського права.

Особливістю є те, що веб-сайт проекту не містить рекламних банерів та працює завдяки добровільним пожертвам, якими розпоряджається некомерційна організація Wikimedia Foundation, Inc., офіс якої знаходиться в Сан-Франциско (США, штат Каліфорнія) та має представництва в різних країнах, у тому числі в Україні. Організація отримала свідоцтво на торговельну марку Wikipedia®

Валентина Троцька

* https://wikimediafoundation.org/wiki/FAQ/en

**http://uk.wikipedia.org/wiki/Головна_сторінка (інформація станом на 14 січня 2015 р.)

image_pdfimage_print
Календар інтелектуальної власності. 15 січня – День народження Вікіпедії