wp_20161213_12_09_05_pro

13 грудня 2016 року відбулася перша частина дводенного Семінару, організованого Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення та Радою Європи, присвячена питанням аудіовізуальних медіа послуг та електронних комунікацій в сфері, пов‘язаній з наданням телекомунікаційних та Інтернет послуг.  

У роботі Семінару взяли участь представники Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

З доповідями виступили експерти Ради Європи Джоан Баратамір (Joan Barata Mir) (Іспанія) та Кріштіна Розгоній (Kriszina Rozgonyi) (Австрія).

Пан Джоан Баратамір у своїй доповіді висвітлив питання створення умов для регулювання аудіовізуальної сфери та окремо зупинився на розгляді перспектив створення Єдиного цифрового ринку в ЄС згідно з новими проектами Директив ЄС, що наразі розглядаються в Раді Європи.

Питання законодавчої бази та основні принципи регулювання авторського права і суміжних прав в сфері телебачення і радіомовлення в умовах розвитку цифрових технологій, стали темою доповіді пані Кріштіни Розгоній. Доповідач детально розповіла про основні норми міжнародного, у тому числі європейського законодавства в частині правового регулювання використання об’єктів авторського права і суміжних прав в сфері телерадіомовлення та Інтернет. Окрему увагу в доповіді було приділено проблематиці ліцензування авторського права і суміжних прав у контексті передачі (повторної передачі) через супутникове, кабельне, ІР-телебачення та ОТТ-сервіси (Over-The-Top Services).

З українським практичним досвідом організації OTT-сервісу ознайомив присутніх директор з маркетингу MEGOGO Іван Шестаков.

Доповідачі відповіли на численні запитання учасників Семінару.

У Семінарі взяли участь Валентина Троцька, завідувач сектора суміжних прав та Ольга Мацкевич, науковий співробітник  сектора суміжних прав відділу авторського права і суміжних прав НДІ інтелектуальної власності НАПрН України.

image_pdfimage_print
Експертний семінар «Нормативно-правова база регулювання аудіовізуальних медіа послуг та електронних комунікацій. Європейський досвід»