28 січня Господарський суд Києва почав розгляд по суті позову німецького підрозділу американської компанії Tiffany & Co (Нью-Йорк) до Держслужби інтелектуальної власності в Україні з вимогою анулювати свідоцтво на бренд Tiffany. Воно було видано в 2012 р. офшорній компанії Royalton Overseas Ltd (Британські Віргінські острови), пише “Капітал”.

У матеріалах справи зазначено, що, на думку Tiffany & Co, українська торгова марка до змішання схожа на їхній бренд, захищений міжнародною реєстрацією. Royalton Overseas Ltd може продавати під ним в Україні різні вироби з тканини: постільну білизну, тканину, фіранки, накидки. Tiffany ж спеціалізується на ювелірних виробах, сріблі, порцеляні, кришталі, канцелярському приладді, парфумерії, прикрасах, аксесуарах, а також виробах зі шкіри.

Під час розгляду справи Держслужба не погоджувалася з тим, що бренди схожі. На думку її експертів, бренд американської Tiffany & Co є словесним, виконаним стандартним шрифтом літерами латиниці. А спірний бренд Tiffany виконаний у поєднанні словесного та образотворчого елементів. При цьому графічний елемент за розміром більше, ніж словесний, що сприяє його домінуванню в позначенні.
Суд призначив незалежну експертизу, яка була завершена ще 30 грудня 2013 р. Її результати відрізнялися від думки Держслужби. Експерт у сфері авторського права Богдан Жила встановив, що бренди можна сплутати, а класифікації товарів, на які видані торгові марки, є спорідненими. Він сказав, що оскільки справа ще не закрита, коментарі по її деталях давати не можна. Хоча Жила уточнив, що за законом власник торгової марки може вимагати і заборони продаж однорідних товарів.

Джерело: finance.ua

image_pdfimage_print
Бренд Tiffany судиться з українською компанією