До битви з патентними тролями підключилися дві найбільші IT-корпорації США: Google і Apple.

Законодавство США заохочує винахідників: окремі програмні елементи тут можна запатентувати дуже швидко. Але у закону виявився несподіваний побічний ефект: стали з’являтися компанії, які самі нічого не виробляють, а просто скуповують патенти і завалюють позовами виробників, в чиїх товарах використовуються ці авторські технології.

Судові розгляди з такими заявниками зазвичай невигідні: при будь-якому результаті на тяжби йдуть величезні гроші. За п’ять років головні мішені тролів – Apple і Google – отримали майже по 200 патентних позовів кожна. І, схоже, вони більше не збираються миритися з таким станом справ.

ДУМКА ЕКСПЕРТА

Патрік Бостілз, керівник проекту з просування технологічних стартапів STAGE – CO.com: “Так, проблема з патентами зараз дуже актуальна. І не тільки для Apple і Google. Наприклад, найбільш цінні активи BlackBerry – це все, що пов’язано з патентами компанії. Як відомо, ця корпорація має унікальні напрацювання в сфері інтелектуальної власності. Особливо у сфері захисту інформації, завдяки яким пристрої компанії популярні в усьому світі. Тож ця невидима, нематеріальна частина активів, будь то BlackBerry або будь-яка інша IT-компанія, сьогодні є досить дорогою і володіє потужним потенціалом”.

Також нагадаємо, що недавно негласні лідери в частині патентних сутичок – Apple і Samsung – офіційно підтвердили факт ведення переговорів про можливе врегулювання патентного конфлікту, початок якого датується ще 2011 р. Проте вони так і не змогли домовитися.

Згідно зі спільною заявою, яке Apple і Samsung відправили до окружного суду північного округу штату Каліфорнія, на початку лютого 2014 року представники вищого керівництва компаній (включаючи виконавчого директора Apple Тіма Кука і президента підрозділу Samsung IT & Mobile Communication Джей Кей Шина) провели переговори в присутності незалежного посередника, у завдання якого входило примирення сторін.

Вони спілкувалися протягом усього дня, однак прийти до спільного знаменника так і не вдалося. Втім, компанії мають намір продовжувати переговори, метою яких є підписання угоди про примирення до початку чергового судового слухання, наміченого на кінець березня.

Джерело: Finance.ua

image_pdfimage_print
Apple і Google включаються в боротьбу з патентними тролями