Дата: відзначати цей День почали в 2005 році, коли був проданий 100 мільйонний примірник Книги рекордів Гіннеса і вона отримала титул “книги, захищеної авторським правом, яка найбільше продається в світі”.

Як не дивно, назва видання пов’язана з найменуванням пивоварні компанії «Артур Гіннес, син і К» (Arthur Guinness’s Son & Co), виконавчим директором якої був Х’ю Бівер (Hugh Beaver). Як переповідають, у 1951 році під час перебування в барі Х’ю Бівера з друзями зав’язалася суперечка, яка з диких птахів найшвидша. Не знайшовши відповіді на питання, Х’ю Бівер вирішив створити книгу, в якій зібрати найбільш цікаві рекорди та досягнення в різних галузях.

Так, перше видання було опубліковано у Великобританії 27 вересня 1955 року.

Як свідчить статистика, за 60-річну історію популярність збірки світових рекордів з кожним роком зростає. За даними, наведеними на офіційному веб-сайті Книги рекордів Гіннеса, продано понад 130 млн. примірників видання більш ніж в 100 країнах світу. Збірка перекладена на 25 мов.* Це одне з найбільш розповсюджуваних видань («лише Біблія, Коран и цитатник Мао Цзедуна мають більший тираж»**).

*http://corporate.guinnessworldrecords.com/our-business.aspx

** О Книге рекордов Гиннеса. guinessrecords.ru.

image_pdfimage_print
9 листопада – День книги рекордів Гіннеса