Дата: у цей день 1886 року американський аптекар Джон Пембертон вперше виставив для продажу лікувальний еліксир, який сьогодні відомий під назвою «Coca-Cola».

Компанія: «The Coca-Cola Company»

Чистий прибуток компанії: 9,01 млрд. дол. (2012 рік)*

Торговельна марка: третє місце серед найкращих брендів, після Applе та Googlе, за версією Best Global Brands (2014 рік) **

Джон Пембертон створив еліксир, до складу якого входили екстракти листків коки (кокаїну) та горіхів дерева коли, що поєднуючись мали лікувальну дію при різних захворюваннях нервової системи. 8 травня 1886 року аптекар виставив еліксир для продажу під назвою «Coca-Cola», яку запропонував бухгалтер Френк Мейсон Робінсон. Після смерті Джона Пембертона, його жінка продала рецепт еліксиру підприємцю Азу Кендлеру за 2300 дол. Він заснував компанію з однойменною назвою, а в 1893 році отримав свідоцтво, видане Патентним Бюро США, на торговельну марку «Coca-Cola». Підприємець замінив рецепт напою, видаливши кокаїн, що дало можливість реалізовувати продукцію населенню. Напій спочатку продавався в непримітних прямолінійних пляшках. Новий дизайн пляшки запропонував Реймонд Лоуї, на особливу форму якої він в 1915 році отримав патент. У зв‘язку з відмовою суміщати підприємницьку діяльність з новою посадою мера Атланти Аза Кендлер у 1919 році продав компанію банкіру Ернесту Вудрафу за 25 млн. дол.

Сьогодні продукція компанії продається майже в 200 країнах світу. Рецепт тривалого успіху компанії полягає, зокрема, в рекламі напою та маркетингу, основою якого є права інтелектуальної власності.

* Бренд: Coca-Cola. http://www.top20brands.ru/ru/brand/brand_cocacola.htm

** Лучшие мировые бренды (Best Global Brands), 2014 г. http://www.brandreport.ru/ratings/?rtid=50

image_pdfimage_print
8 травня – день першого продажу напою «Coca-Cola»