Дата: 8 червня 1869 року – дата публікації відомостей про видачу патенту на винахід пилососу – «Удосконаленої підмітальної машини» (Improved sweeping-machine).

Власник патенту – американець Ів Макгаффні (Ives W. McGaffney)

Однак піонером у винайденні цього пристрою вважається не він, а інший американець Деніел Хесс (Daniel Hess), який отримав патент раніше, а саме: 10 липня 1860 року на винахід, що називався «Щітка для чищення килимів» (Cabpet-sweeper). Практичного застосування цей пристрій не мав, на відміну від пилососа Ів Макгаффні. Основу пристрою складав вентилятор. Під час роботи потрібно було крутити ручку вентилятора і одночасно переміщувати пристрій. Винахідник відкрив фірму «American Carpet Cleaning Company», що займалася виробництвом та продажем пилососів «Whirlwind». Вартість такої «підмітальної машини» складала 25 дол., що було не маленькою сумою для тих часів.

Відомо, що винахід найбільш схожого прототипу сучасного пилососу належить Джеймсу Спенглеру (James Spangler), який у 1908 році отримав патент на винахід пилососу (Carpet sweeper and cleaner). Автор надав дозвіл на використання запатентованого винаходу фірмі з комерційним найменуванням «Hoover». Власник цієї фірми Уільям Хувер (William Hoover) удосконалив пилосос: помістив його в металевий корпус, забезпечив більш потужним двигуном, а також додатковими щітками.

Ще одна компанія, яка однією з перших почала виробництво пилососів – фірма Lux (пізніше отримала комерційне найменування Elektrolux). Засновник цієї компанії – шведський підприємець Аксель Веннер-Грен (Axel Wenner-Gren) у 1912 році удосконалив пилосос, завдяки чому пристрій став більш компактнішим та мав колесчата для пересування.

Компанії «Hoover», Elektrolux й до сьогодні успішно займаються виробництвом різних видів сучасних пилососів.

Рис. Improved sweeping-machine.

image_pdfimage_print
8 червня – дата отримання патенту на винахід пилососу