ДАТА: свято започатковане за пропозицією Міжнародної ради танцю при ЮНЕСКО в 1982 році.

ПРИСВЯТА: свято пов’язане з народженням у цей день французького балетмейстера Жан-Жорж Новерре (1727 – 1810), якого називають «батьком сучасного балету».

Танці належать до хореографічних та інших сценічних творів, що охороняються авторським правом. При створенні та виконанні танцю задіяна творча діяльність багатьох авторів (хореографів, художників по костюмах, композиторів музичного супроводу тощо). Виконують танець виконавці (танцівники).

Приклад захисту авторського права і суміжних прав. На одному з національних свят «Тун Пайрам» в Хакасії танцівник Вячеслав Ахпашев виконував танець шамана в стилістичному костюмі, створеному самим автором. Через деякий час виконавець побачив зображення свого виконання на етикетках спиртного напою, що вироблялося і реалізовувалося відповідною фірмою. Вячеслав Ахпашев подав позов до суду про порушення його прав, зокрема, у позові було зазначено, що без дозволу танцівника відповідачі використали зображення виконання танцю, розмістивши його на пляшках алкогольної продукції, чим порушили честь, достоїнство та ділову репутацію автора і виконавця. Суд виніс рішення про заборону фірмі виготовляти і реалізовувати спиртні напої з оспорюваним зображенням та зобов’язав виплатити компенсацію виконавцю в розмірі 100 тис. руб.

Автор фото: Ганна Троцька

image_pdfimage_print
29 квітня – Міжнародний день танцю