Дата: цього дня 1859 року народилася Мілдред Хілл (Mildred J. Hill), яка написала музику до пісні «Good Morning to All» у співавторстві з сестрою Патті Сміт Хілл (Patty Smith Hill). Ця мелодія пізніше стала музичним супроводом до пісні з новим текстом слів під відомою назвою «Happy Birthday to You».

Стосовно цієї композиції існує давня і досить заплутана історія.

У 1893 році компанія Clayton Summy викупила авторські майнові права на пісню в сестер Хілл.

Починаючи з 1921 року, строки дії авторського права на пісню були продовжені двічі: спочатку, відповідно до Закону США «Про авторське право» 1976 року, потім згідно з Законом США 1998 року (Copyright Term Extension Act). Відтак строк дії авторського права на цей твір відповідно до законодавства США триватиме до 2030 року.

З часом майнові права на пісню перейшли від компанії Clayton Summy до компанії Warner/Chappell Music Inc (Warner Music Group (WMG)), яка щорічно отримувала чималий дохід у вигляді винагороди (роялті), надаючи дозвіл на використання твору в кінофільмах, рекламі (близько $2 млн. в рік).*

Відомо, що в 2013 році компанія Good Morning To You Productions Corp. подала позов проти Warner/Chappell Music Inc. з вимогою визнати недійсними авторські майнові права на пісню «Happy birthday to you»**. Позивач вважає, що музичний твір дійсно має стати суспільним надбанням, що передбачатиме його вільне використання без виплати винагороди (зокрема лише позивач заплатив компанії 1,5 тис. доларів за використання пісні у своєму документальному фільмі, присвяченому історії композиції).

Звичайно, позовні вимоги стосуються лише комерційного використання і жодним чином – особистого використання цієї пісні. В особистих цілях музичний твір може використовуватися будь-ким без дозволу правовласників та без виплати винагороди.

* Who Owns the Copyright to “Happy Birthday”?

http://priceonomics.com/who-owns-the-copyright-to-happy-birthday

** В США оспорили права на песню Happy birthday to you.

http://iz.com.ua/mir/8626-v-ssha-osporili-prava-na-pesnyu-happy-birthday-to-you.html

image_pdfimage_print
27 червня – День народження Мілдред Хілл – автора пісні «Happy Birthday to You»