Дата: цього дня 1862 року народився Даніель Сваровскі (Daniel Swarovski) – засновник особливого напрямку в ювелірному мистецтві.

Винахідник вперше замінив діаманти штучним кришталем та став мільйонером завдяки широкій популярності його ювелірних виробів. У 1892 році він отримав патент на свій винахід – машину, що обробляла кристалічні камені з високою точністю. В 1895 році в селі Ваттенс (Австрія) винахідник заснував завод з виробництва виробів з кришталю. Дорогоцінні камені Даніеля Сваровскі коштували значно дешевше діамантів, а тому були доступніші для населення. Автор сам створював проекти прикрас та розробляв нові рецепти виготовлення кришталю. Відомо, що до складу входили сода, поташ, сурик, кварцовий пісок, змішані в певній пропорції, що трималася в строгій таємниці. Слід додати, оригінальна формула складу кришталю достеменно невідома й досі.

З часом справа стала сімейною традицією, троє синів Даніеля працювали разом з відомим батьком. На початку ХХ століття компанія почала називатися «Swarovski». У середині 50-х років онук Даніеля Сваровскі – Манфред винайшов нову технологію створення кольорових кристалів. Так в моду увійшли різнокольорові стрази.

Дивовижний блиск коштовностям Сваровскі додає не лише особливий склад сировини, але й ювелірна шліфовка, форма і кількість бічних граней.

Загалом протягом 120 років існування компанії п’ять поколінь займалися справою, започаткованою Даніелем Сваровскі. Сьогодні компанія належить праправнучці Даніеля – Наді Сваровскі. Компанія крім ювелірних виробів виготовляє світильники, годинники, окуляри, різні аксесуари, прилади для гравірування каменів, оптичні інструменти (телескопи, біноклі) під торговельною маркою «Swarovski Elements».

Компанія та її продукція є наочним прикладом створення та одночасного використання різних об’єктів права інтелектуальної власності, таких як: винаходи, створені їх авторами; вищезазначену торговельну марку, під якою розповсюджується продукція; комерційне (фірмове) найменування компанії; авторські права на твори ужиткового мистецтва – ювелірні прикраси; промислові зразки (дизайн) цих прикрас та інших виробів.

Автор фото: Анна Троцька

image_pdfimage_print
24 жовтня – День народження відомого ювеліра Даніеля Сваровскі