Патент на винахід: 20 травня 1873 року Леві Страусс (Levi Strauss) і Якоб Девіс (Jakob Davis) отримали патент на винахід «Удосконалення кріплення кишень» на робочих брюках, відомих сьогодні як джинси.

Комерційне найменування компанії: «Levi Strauss & Co.»

Торговельна марка: Levi’s

 

Латвійський емігрант в США Якоб Девіс займався тим, що шив одяг, купуючи нитки, голки та іншу фурнітуру в галантерейному магазині «Levi Strauss & Co.», що належав Леві Страуссу. В 1872 році Якоб Девіс почав шити брюки з кишенями, закріпленими мідними заклепками. Брюки сподобались його клієнтам і Якоб Девіс вирішив розпочати масове пошиття такого одягу та отримати патент, що коштував на той час 68 доларів. Не маючи таких коштів, Якоб Девіс звернувся до Леві Страусса за фінансовою допомогою. Вони разом подали заяву та 20 травня 1873 року отримали патент на винахід, що надавав їм виключне право на виготовлення одягу (брюк) із застосуванням заклепок на його кишенях. Продукція стала досить популярною (в перший рік торгівлі компанія «Levi Strauss & Co.» продала більше 21 тисячу пар джинсів). Знаменитий шкіряний логотип компанії, що представляв зображення двох коней, які намагаються розірвати брюки, рекламуючи таким чином виносливість такого одягу, з’явився на продукції в 1886 році. В 1936 році логотип доповнено червоною етикеткою, що пришивалася до правого заднього карману з написом «Levi’s». З роками продукція компанії «Levi Strauss & Co.» ставала все більш популярною. У 1928 році компанія зареєструвала торговельну марку «Levi’s». Сьогодні продукція під цією маркою продається більше ніж в 60 країнах, компанія має представництво в 49 країнах світу *.

Найбільш дорогими вважаються джинси, викуплені самою компанією на аукціоні eBay за 46532 дол., як такі, що мають історичну цінність, адже вони були зшиті в 80-ті роки ХІХ ст.

* Бренд Levi’s — не просто джинсы, но символ свободы. http://brandsystem.biz/ru/brand-history/brand-levis.html

Рис. HISTORY & HERITAGE. http://us.levi.com/family/index.jsp?categoryId=18816896

image_pdfimage_print
20 травня – «День народження» джинсів